عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

10 سال حبس براي زائراني كه مواد مخدر به همراه دارند

10 سال حبس براي زائراني كه مواد مخدر به همراه دارند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:28 ب.ظ

جانشين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي خبر داد:
10 سال حبس براي زائراني كه مواد مخدر به همراه دارند

خبرگزاري فارس: جانشين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي با تأكيد بر اينكه عربستان مجازات‌هاي سختي را براي حاملان مواد مخدر اعمال مي‌كند گفت: مجازات حمل مواد مخدر در اين كشور يك تا 10 سال حبس است.

به گزارش خبرگزاري فارس از گرمه، محمدرضا يزدان‌پناه ظهر امروز در جمع عمره‌گزاران اين شهرستان اظهار داشت: همچنين كشف بيش از 10 گرم مواد مخدر مجازات‌هاي سنگيني تا حد 30 سال پيش بيني شده است.
وي اضافه كرد: همچنين كشف بيش از 50 گرم مواد مخدر به قصد خريد و فروش در عربستان مجازات اعدام به همراه دارد.
يزدان‌پناه با بيان اينكه حمل مواد مخدر موجب تخريب وجهه نظام مي‌شود، اظهار داشت: امسال از اعزام هفت نفر از زائران خراسان شمالي به سبب داشتن مواد مخدر، جلوگيري شد.
وي با اشاره به اينكه ايران در مجاورت كانون توليد مواد مخدر در افغانستان قرار دارد، گفت: براي جلوگيري از ترانزيت مواد مخدر تاكنون هزينه‌هاي زيادي از سوي نظام صرف شده است.
جانشين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي تصريح كرد: بر اين اعتقاد هستيم كه نبايد اين مواد افيوني دامن گير مردم و خصوصا نسل جوان كشور شود.
وي با برشمردن اهميت حج و نقش حجاج گفت: زائران خانه خدا بايد از اين فرصت براي خودسازي و ارتقاي روحيه معنوي خود استفاده كنند.
يزدان‌پناه اظهار داشت: در آيين اسلام حج ميثاقي الهي ميان خالق و مخلوق به شمار مي‌رود و اين مهم يكي از بزرگ‌ترين فرايضي است كه مسلماناني كه موفق به انجام مناسك حج مي‌شوند از اين سفر معنوي و حضور در مسجدالحرام و مسجدالنبي (ص) به عنوان بهترين لحظات عمر خويش ياد مي‌كنند.
وي اضافه كرد: حج، داراي ظرفيت‌‌هاي ارزشمندي در حوزه‌هاي مختلف است كه همفكري درباره اين ظرفيت‌ها سبب ارتقاي جوامع اسلامي و بهره‌مندي مسلمانان از مواهب آن مي‌شود.
جانشين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي با اشاره به اينكه حج در اديان الهي مورد احترام بوده است گفت: حج تأثير بسياري بر جوامع مسلمان در زمينه‌هاي مختلف بر جا گذاشته است و يك عبادت عظيم معنوي براي پردازش روحي و اخلاقي مسلمانان به حساب مي‌آيد.
وي يادآور شد: نقش حج در وحدت مسلمانان و ايجاد زمينه براي بررسي مشكلات مسلمانان بسيار گسترده است.
انتهاي پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها