عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اقتصاد كشور در مسير شكوفايي قرار گرفته است

اقتصاد كشور در مسير شكوفايي قرار گرفته است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:28 ب.ظ

با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها؛
اقتصاد كشور در مسير شكوفايي قرار گرفته است

خبرگزاري فارس: سرپرست سازمان امور اقتصاد و دارايي آذربايجان غربي گفت: با اجراي قانون نه ‌تنها در بازار مشكلي به وجود نيامد بلكه هم‌اكنون اقتصاد كشور در مسير بالندگي و شكوفايي قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، حسين دبيري صبح امروز در جمع اعضاي ستاد هدفمندي يارانه‌ها اظهار داشت: طرح تحول اقتصادي و زير‌مجموعه عظيم آن قانون هدفمندسازي يارانه‌ها بزرگ‌ترين طرح اقتصادي در طول 100 سال گذشته است.
وي تصريح كرد: دولت همه توان و ظرفيت‌هاي خود را براي اجراي مطلوب اين قانون به ميدان آورده به طوري كه در سال جاري گام‌هاي بزرگي از اجرايي شدن را پشت‌سر گذاشته و بسياري از نتايج مورد انتظار نيز محقق شده است.
اين مسئول خاطرنشان كرد: نسبت به دامنه وسيع و تاثير فوق‌العاده اين طرح در بخش‌هاي مختلف همه نخبگان داخل و خارج كشور اتفاق‌نظر دارند از اين‌رو گردانندگان رسانه‌هاي بيگانه براي جلوگيري از ادامه اجراي اين طرح تبليغ عليه نظام را آغاز كردند.
وي در ادامه سخنان خود گفت: در حالي كه قانون هدفمندسازي يارانه‌ها مراحل موفقيت را يكي از پس ديگري مي‌پيمايد، بسياري از منتقدان داخلي و خارجي تلاش دارند دولت را فاقد توانايي لازم براي اجراي اين قانون نشان دهند و با ايجاد فضاي رواني ناسالم در جامعه به دنبال بي‌اعتماد كردن مردم نسبت به مسئولان هستند.
دبيري اذعان داشت: در روزهاي نخستين اجراي اين قانون نوك پيكان متوجه مواد غذايي بود چرا كه به خاطر بسترسازي برخي احتمال افزايش بي‌رويه اين اقلام وجود داشت ولي مسئولان با انجام دادن اقدامات دقيق و كارشناسي اين تهديد را دفع كردند به طوري كه در بازار هم‌اكنون آرامش كامل برقرار است.
اين مسئول يادآور شد: برخلاف پيش‌بيني مخالفان اجراي قانون نه ‌تنها در بازار مشكلي به وجود نيامد بلكه هم‌اكنون اقتصاد كشور در مسير بالندگي و شكوفايي قرار گرفته است و اقشار مختلف مردم از بركات اجراي اين طرح بهره‌مند مي‌شوند.
سرپرست سازمان امور اقتصاد و دارايي آذربايجان غربي يكي از اهداف مهم دولتمردان از اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها را صرفه‌جويي در بخش‌هاي مختلف نظام اقتصادي عنوان كرد و گفت: در طول سال‌هاي گذشته مسئولان با ارائه اهرم‌هاي قانوني و ديني، نهادينه كردن فرهنگ مصرف بهينه را در جامعه دنبال مي‌كردند ولي موفقيت چنداني حاصل نمي‌شد اما امروز در سايه اجراي اين قانون مردم در مصرف انرژي، اقلام غذايي و... بيشتر دقت مي‌كنند.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها