عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ايران در عرصه فناوري‌هاي نوين جزو كشورهاي برتر است

ايران در عرصه فناوري‌هاي نوين جزو كشورهاي برتر است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:30 ب.ظ

رئيس دانشگاه آزاد كرمانشاه:
ايران در عرصه فناوري‌هاي نوين جزو كشورهاي برتر است

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرمانشاه گفت: اكنون ايران در عرصه فناوري‌هاي نوين و آموزش عالي از كشورهاي برتر جهان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمانشاه، نوذر قنبري در مراسم كلنگ‌زني ساختمان آموزشي مركز روانسر اظهارداشت: دانشگاه آزاد اسلامي اكنون به بزرگترين دانشگاه حضوري جهان تبديل شده و در حال حاضر بار زيادي از آموزش عالي كشور را بردوش دارد و در بعد بين‌المللي نيز داراي اعتبار جهاني شده است.
وي افزود: اكنون ايران در عرصه فن‌آوري‌هاي نوين و آموزش عالي از كشورهاي برتر جهان است و توسعه كمي مراكز آموزش عالي و پژ‍وهش در كنار توسعه كيفي از مهمترين عوامل در تعالي كشور بوده است.
قنبري ادامه داد: در آينده نه چندان دور دانشگاه آزاد اسلامي مركز روانسر يكي از بهترين مراكز استان خواهد بود و آينده خوبي را براي آن پيش‌بيني و تصور مي‌كنيم زيرا شهرستان روانسر قابليت‌هاي ويژه‌اي دارد از جمله قابليت‌هايي كه اين شهرستان دارد مردمان آن اهل علم، مطالعه و تحقيق هستند كه اين بزرگترين سرمايه است و قطعا " در پيشرفت آن كمك خواهندكرد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرمانشاه افزود: ويژگي كه اين دانشگاه دارد قرارداشتن بر سر دوراهي منطقه ثلاث و جوانرود و شهرستان پاوه است كه مي‌تواند بار جمعيت آنها را به سمت خود بكشاند و از ديگر ويژگي‌ها و قابليت‌هايي كه دارد ظرفيت جمعيتي شهر روانسر است.
وي ادامه داد: مركز روانسر مي‌تواند به عنوان يك قطب رشد و تاثيرگذار از نظر علمي و فرهنگي در منطقه باشد و اين از امتيازات شهرستان روانسر است. قنبري تاكيد كرد: اميدواريم اين مركز با تلاش بيش از پيش به واحد تبديل شود و با احداث ساختمان آموزشي جديد با امكان جذب دانشجو بخشي از شهر نقش خود را در اين دانشگاه ايفا خواهند كرد.
وي افزود: پيش از انقلاب نه تنها در شهرها امكان تاسيس دانشگاه نبود بلكه درخيلي از مسائل ديگر نيز شهرهاي ما از خدمات رفاهي محروم بودند و اكنون به بركت انقلاب اسلامي، رشد و توسعه علمي و فرهنگي و توزيع عدالت در زمينه ايجاد دانشگاه براي جوانان اين مرز و بوم قابل توجه است و همه اين‌ها از بركت سيستم نظام آموزشي است و اين توسعه تا قبل از انقلاب تنها در انحصار يك نقاط خاص بود و فقط شهرهاي بزرگ داراي دانشگاه بودند.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرمانشاه در بخش ديگري از سخنان خود به پيروزي انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: پيروزي انقلاب اسلامي يكي از افتخارات برجسته ملت آزاده ايران است و تحول بزرگي در عرصه آموزش عالي صورت گرفته و امروز تحصيلات دانشگاهي از جمله بخش‌هايي است كه توانسته به نياز روز مخاطبان اين آموزش‌ها پاسخ مثبت دهد و همين امر منجر شده كه ورود به دانشگاه يكي از راه‌هاي ادامه حيات سالم جوانان باشد.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها