عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ايران در عرصه فناوري‌هاي نوين جزو كشورهاي برتر است

ايران در عرصه فناوري‌هاي نوين جزو كشورهاي برتر است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:30 ب.ظ

رئيس دانشگاه آزاد كرمانشاه:
ايران در عرصه فناوري‌هاي نوين جزو كشورهاي برتر است

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرمانشاه گفت: اكنون ايران در عرصه فناوري‌هاي نوين و آموزش عالي از كشورهاي برتر جهان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمانشاه، نوذر قنبري در مراسم كلنگ‌زني ساختمان آموزشي مركز روانسر اظهارداشت: دانشگاه آزاد اسلامي اكنون به بزرگترين دانشگاه حضوري جهان تبديل شده و در حال حاضر بار زيادي از آموزش عالي كشور را بردوش دارد و در بعد بين‌المللي نيز داراي اعتبار جهاني شده است.
وي افزود: اكنون ايران در عرصه فن‌آوري‌هاي نوين و آموزش عالي از كشورهاي برتر جهان است و توسعه كمي مراكز آموزش عالي و پژ‍وهش در كنار توسعه كيفي از مهمترين عوامل در تعالي كشور بوده است.
قنبري ادامه داد: در آينده نه چندان دور دانشگاه آزاد اسلامي مركز روانسر يكي از بهترين مراكز استان خواهد بود و آينده خوبي را براي آن پيش‌بيني و تصور مي‌كنيم زيرا شهرستان روانسر قابليت‌هاي ويژه‌اي دارد از جمله قابليت‌هايي كه اين شهرستان دارد مردمان آن اهل علم، مطالعه و تحقيق هستند كه اين بزرگترين سرمايه است و قطعا " در پيشرفت آن كمك خواهندكرد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرمانشاه افزود: ويژگي كه اين دانشگاه دارد قرارداشتن بر سر دوراهي منطقه ثلاث و جوانرود و شهرستان پاوه است كه مي‌تواند بار جمعيت آنها را به سمت خود بكشاند و از ديگر ويژگي‌ها و قابليت‌هايي كه دارد ظرفيت جمعيتي شهر روانسر است.
وي ادامه داد: مركز روانسر مي‌تواند به عنوان يك قطب رشد و تاثيرگذار از نظر علمي و فرهنگي در منطقه باشد و اين از امتيازات شهرستان روانسر است. قنبري تاكيد كرد: اميدواريم اين مركز با تلاش بيش از پيش به واحد تبديل شود و با احداث ساختمان آموزشي جديد با امكان جذب دانشجو بخشي از شهر نقش خود را در اين دانشگاه ايفا خواهند كرد.
وي افزود: پيش از انقلاب نه تنها در شهرها امكان تاسيس دانشگاه نبود بلكه درخيلي از مسائل ديگر نيز شهرهاي ما از خدمات رفاهي محروم بودند و اكنون به بركت انقلاب اسلامي، رشد و توسعه علمي و فرهنگي و توزيع عدالت در زمينه ايجاد دانشگاه براي جوانان اين مرز و بوم قابل توجه است و همه اين‌ها از بركت سيستم نظام آموزشي است و اين توسعه تا قبل از انقلاب تنها در انحصار يك نقاط خاص بود و فقط شهرهاي بزرگ داراي دانشگاه بودند.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرمانشاه در بخش ديگري از سخنان خود به پيروزي انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: پيروزي انقلاب اسلامي يكي از افتخارات برجسته ملت آزاده ايران است و تحول بزرگي در عرصه آموزش عالي صورت گرفته و امروز تحصيلات دانشگاهي از جمله بخش‌هايي است كه توانسته به نياز روز مخاطبان اين آموزش‌ها پاسخ مثبت دهد و همين امر منجر شده كه ورود به دانشگاه يكي از راه‌هاي ادامه حيات سالم جوانان باشد.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها