عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حضور 23 تشكل فعال مردم‌نهاد در قائمشهر

حضور 23 تشكل فعال مردم‌نهاد در قائمشهر
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:31 ب.ظ

فرماندار قائمشهر خبر داد:
حضور 23 تشكل فعال مردم‌نهاد در قائمشهر

خبرگزاري فارس: فرماندار قائمشهر از حضور 23 تشكل فعال مردم‌نهاد در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قائمشهر، علي پيرفلك پيش از ظهر امروز در نشست مسئولان تشكل‌هاي مردم نهاد شهرستان قائمشهر با بيان اينكه حضور سمن‌ها در هر كشور نشانگر دموكراسي و آزادي‌خواهي دولت آن كشور است، اظهار داشت: از ابتداي روي كار آمدن دولت اصولگراي احمدي نژاد موضوع تشكل‌هاي غيردولتي با قوت مورد تاكيد قرار گرفت.
فرماندار قائمشهر گفت: در بعضي حكومت‌ها تاكيد دولت‌ها بر همسو بودن برنامه‌هاي تشكل‌هاي غيردولتي با دولت حاكم است ولي در جامعه اسلامي ما كه افتخار مردمي‌ترين نظام و انقلاب جهان را دارد ديدگاهي متفاوتي حكم‌فرماست.
وي با اشاره به تصريح و تاكيد قانون اساسي بر اهميت نقش و حضور مردم در اداره حكومت اسلامي خاطرنشان كرد: دولت نهم و دهم تاكيد بسياري بر نقش كاربردي سمن‌ها و كمك آنان براي اجراي برنامه‌هايي را دارد كه دولت به سبب برخي محدوديت‌ها و مقتضيات زماني، فرصت ورود به آن حيطه را نداشته است.
وي در ادامه اظهار داشت: با توجه به تخصصي بودن اين تشكل‌ها، نقدها و طرح‌هاي اين گروه كمك شاياني به متوليان جامعه خواهد كرد تا در شناخت آسيب‌هاي شهري و مملكتي بهتر ورود كرده و در رفع موانع با الهام گرفتن از ديدگاه تخصصي سمن‌ها بكوشند.
پيرفلك همچنين تاكيد كرد: انتظارم از گروه‌هاي مردم نهاد اين است كه به مثابه اتاق فكر و تشكل مشورتي براي مسئولان اداري شهرستان قائمشهر عمل كنند تا با تضارب آرا و بكارگيري طرح‌هاي نو و تخصصي اين تشكل‌ها بهترين برنامه‌ها و ايده‌ها در اين شهرستان انجام پذيرد.
وي با اشاره به استعداد بالاي شهرستان قائمشهر در بحث گردشگري تاكيد كرد: با توجه به قدمت تاريخي چند هزار ساله شهرستان قائمشهر كه در كاوش‌هاي اخير تپه گردكوه به اثبات رسيده است سمن‌ها مي‌توانند نقش ارزنده‌اي براي جذب توريست و ايجاد فضاي سبز شهري همچنين در حوزه فرهنگ و تاريخ شهرستان قائمشهر ايفا كنند.
فرماندار قائمشهر تحقيق و پژوهش را عنصر گمشده جامعه دانست و گفت: اين مقوله بايد اساس كار سمن‌ها قرار گيرد.
وي همچنين شناسايي، حمايت ورزشكاران و نخبگان كم‌بضاعت قائمشهري و نيز تقويت باورهاي ديني و عرفاني جوانان و حضور در راهپيمايي‌ها با توجه به مردمي بودن اين نهادها را از روساي سمن‌هاي فعال قائمشهر خواستار شد.
پيرفلك از حضور 23 تشكل فعال مردم نهاد در شهرستان قائمشهر خبر داد و افزود: هفت مجوز از طريق فرمانداري، شش مجوز از بهزيستي و 10 مجوز نيز از طرف سازمان ملي جوانان براي اين گروه‌ها صادر شد.
انتهاي پيام/خ10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها