عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حسيني: پيوند مباركي بين مسئولان و صاحبان صنعت چاپ به وجود آمده است

حسيني: پيوند مباركي بين مسئولان و صاحبان صنعت چاپ به وجود آمده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:32 ب.ظ

89/12/05 - 11:25
شماره:8912050094
اختتاميه دهمين دوره مسابقات تخصصي جشنواره صنعت چاپ كشور/
حسيني: پيوند مباركي بين مسئولان و صاحبان صنعت چاپ به وجود آمده است

خبرگزاري فارس: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: هم‌اكنون پيوند مباركي بيش از گذشته بين مسئولان و صاحبان صنعت چاپ و تخصص‌هاي گوناگون به وجود آمده كه قطعا اين همدلي‌ها و هم‌انديشي‌ها منجر به رفع و حل مشكلات خواهد شد.


گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا» سيد‌محمد حسيني، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در مراسم اختتاميه دهمين دوره مسابقات تخصصي جشنواره صنعت چاپ كشور كه شب گذشته در مجموعه برج آزادي برگزار شد اظهار داشت: هم‌اكنون پيوند مباركي بيش از گذشته بين مسئولان و صاحبان صنعت چاپ و تخصص‌هاي گوناگون به وجود آمده كه قطعا اين همدلي‌ها و هم‌انديشي‌ها منجر به رفع و حل مشكلات خواهد شد.* عبور ناو جنگي ايران از كانال سوئز نشانگر پايان دوران رژيم صهيونيست استوي در خصوص وضعيت روز منطقه نيز اضافه كرد: هم‌اكنون در شرايط بسيار حساسي قرار داريم و به دليل كمي وقت نمي‌توان اوضاع منطقه و شرايطي كه در جهان با آن مواجه هستيم را تحليل كرد.


حسيني ادامه داد: هيچ كس باور نمي‌كرد كه روزگاري برخي از كشورها كه تحت پوشش اتحاديه جماهير شوروي بوده‌اند زماني راضي به حضور ما در عرصه‌هاي فرهنگي، علمي، اقتصاد و صنعت شوند ولي بالاخره اين تحولات انجام شد.


وي با بيان اينكه هم‌اكنون شاهد تحولاتي در منطقه هستيم، افزود: كشور مصر بعد از انقلاب و پس از امضاء معاهده‌اي با ايران قطع رابطه داشت و به صورت تمام‌عيار در رژيم صهيونيست يعني سادات و سپس مبارك درآمد اما هم‌اكنون شاهد تحولاتي در اين كشور هستيم، همچنين عبور ناو رزمي جنگي ايران از كانال سوئز به عنوان يك خبر مهم، نمادي از پايان دوران استيلاي رژيم صهيونيست در منطقه است.وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينكه خود را بايد با شرايط زمان تطبيق دهيم، گفت: پيام انقلاب اسلامي ايران نه تنها در جهان اسلام بلكه در كشورهايي كه با معنويت و فرهنگ انقلاب نيز آشنايي ندارند، علاقمندان بسياري دارد چرا كه آنها به اين باور رسيده‌اند كه در انقلاب اسلامي يك صداقت و حقانيتي وجود داشته كه توانسته نظامي را برپا و 32 سال در مقابل تمام سختي‌ها و گرفتاري‌ها مقاومت كند و به نوعي الهام‌بخش براي ديگران باشد.* صنعت چاپ در مسايل اقتصادي نقش عمده‌اي را ايفا مي‌كندوي با بيان اينكه تحركات و خيزشي كه در مصر و تونس و ديگر كشورهاي جهان رخ داده است متاثر از انقلاب اسلامي است و آن را به وضوح مي‌توان مشاهده كرد، اضافه كرد: ما بايد تحرك و پويايي بيشتري داشته باشيم چرا كه هم‌اكنون دنياي رقابت و تحولات است و اگر بخواهيم انقلاب پيام انقلاب و مكتب نوراني اسلام را به دنيا عرضه كنيم بايد در قالب زيبا و ظاهر جذابي اين كار را انجام دهيم.


حسيني با بيان اينكه قرآن داراي مضامين والايي است كه در الفاظ و عبارات بسيار زيبا و ظاهر و باطن عميق به مردم ارايه شده كه بايد محصولات و كالاهاي ما هم همانند آن باشد، ادامه داد: با اينكه قران داراي محتوايي بي‌نظير بوده و ادبيات و ظاهر آن بسيار زيبا است اما باز در طول تاريخ شاهد آن هستيم كه هنرمندان بسياري سعي بر آن داشتند كه آن را به بهترين شيوه به مردم ارايه كنند و از تهذيب و تمامي هنرها براي تحقق اين امر استفاده مي‌كردند تا جاذبه قرآن كريم افزون‌تر شود.


وي با بيان اينكه صنعت چاپ به عنوان يك هنر،‌ فرهنگ و صنعت بوده و نقش عمده‌اي در مسايل اقتصادي كشور دارد، افزود: هم‌اكنون در زمانه‌اي قرار داريم كه اگر كشوري در هر زمينه‌اي دچار ركود و ايستايي شود از ساير كشورها عقب خواهد ماند چرا كه هم‌اكنون عصر جهاني شدن است و ما نيز به اين سمت در حركت هستيم.* مردم در زمان رقابت، قدرت انتخاب و تشخيص دارندحسيني بيان كرد: اگر انسان در هر رشته و زمينه‌اي نتواند خود را با شرايط و تحولات روز تطبيق دهد قطعا دچار عقب‌ماندگي خواهد شد و نه تنها در بازار جهاني نخواهد توانست حضور داشته باشد بلكه بازارهاي خود را نيز از دست خواهد داد، همچنين مردم در دوره‌هاي كه رقابت باشد قدرت انتخاب و تشخيص خواهند داشت.


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينكه جشنواره‌هاي بسياري در سال 89 از جمله تئاتر و فيلم فجر برگزار شد، گفت: اگر يك كارگرداني مشهور باشد و فيلم سينمايي مناسبي نسازد مردم آن را قبول نخواهند كرد اما امكان اين وجود دارد كه مردم كارگرداني گمنام و كسي كه تازه وارد اين عرصه شده را برگزيده و به ساير افرادي كه داراي سابقه و پيشينه هستند، ترجيح دهند.


وي با بيان اينكه ما بايد بتوانيم در تمام عرصه‌ها با دنيا و منطقه رقابت داشته باشيم، اضافه كرد: امام علي عليه‌السلام مي‌فرمايد «قيمت، ارزش و بهاي هر كسي به اندازه آن كاري است كه به خوبي انجام مي‌دهد»، گاهي اوقات احسان را به انفاق معنا مي‌كنيم اما در اصل آن به معني انجام كار و مسئوليت به نحو احسن است.


حسيني ادامه داد: آثار و هنري كه از گذشتگان براي ما به يادگار مانده است به دليل آن است كه افرادي داراي مسئوليت بوده و در برابر مسئوليت‌ خود تعهد داشتند و كار خود را به خوبي انجام داده و توانسته اثر فاخر و ماندگاري را خلق و جاودان سازد،‌ همچنين كشور ايران در رشته‌هاي مختلف رو به پيشرفت است و دولت توانسته ابر‌يارانه‌ها را افتتاح كند و با توجه به تحريم‌ها موفقيت‌هايي را در خصوص هوا و فضا كسب كنند.


وي با بيان اينكه يك فرد گاهي اوقات مي‌تواند بسيار تاثير‌گذار باشد همانند خواجه‌نصيرالدين طوسي كه در زمان حياتش بسيار تاثير‌گذار بوده، افزود: امروز با تكيه بر پيشينه درخشان كشور و با نگاه به آينده مي‌توانيم در تحقق اهداف انقلاب اسلامي گام برداريم.* دري: 800 ميليارد دلار گردش مالي جهان به صنعت چاپ اختصاص داردبهمن دري، معاون امور فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در دهمين دوره مسابقات تخصصي جشنواره صنعتي چاپ، اظهار داشت: طبق مباحث علمي صنعت چاپ يك هنر، فرهنگ و اقتصاد است همچنين همه صنايع در صنعت چاپ خلاصه شده است.


وي با بيان اينكه تمامي ظرايف و طبع هنري در صنعت چاپ وجود دارد اضافه كرد: اگر فرهنگ را به عنوان آداب و رسوم زندگي شبانه‌روزي تعريف كنيم در خواهيم يافت كه از صبح تا شب چه محسوس و چه نامحسوس با فرهنگ چاپ مواجه هستيم.


دري ادامه داد: صنعت چاپ، اقتصاد است چرا كه بالغ بر 800 ميليارد دلار گردش مالي جهان به صنعت چاپ اختصاص دارد يعني صنعت چاپ در برخي از كشورها بعد از تجارت اسلحه در رديف دوم و در بعضي از كشورهاي ديگر در رديف نخست قرار دارد.


وي افزود: كمتر كسي در دوره جديد فعاليت‌هاي معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مي‌تواند مدعي باشد كه با اين معاونت و يا اين معاونت با آنها تعامل نداشته است، همچنين معاونت فرهنگي اين وزارتخانه با مسئولان صنعت چاپ، قبل از چاپ همانند ليتوگرافي و صحافي و تشكل‌ها و انجمن‌هاي صنفي چاپ ديدارهاي مختلفي داشته‌اند.وي با بيان اينكه به شهادت اتحاديه‌ها، تشكل‌ها و انجمن‌هاي صنعت چاپ تاكنون و طي سالهاي متمادي صنعت چاپ چنين تعاملي ميان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و صنف چاپ به خود نديده است، افزود: بخش بسياري از فعاليت‌هاي امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي معطوف به بحث رسيدگي به فعاليت‌هاي چاپخانه‌داران به ويژه در حوزه اقتصادي و رسيدگي به بحث معافيت‌هاي مالياتي است.


دري بيان كرد: مقوله چاپ در حوزه محتوا نيز حرف اساسي را مي‌زند چرا كه اگر اركان نشر 4 مقوله باشد يكي از ركن‌هاي اصلي آن چاپ است همچنين انتشار علم بايد در قالب و قوالد چاپ به مخاطبان ارايه شود.


معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: تاكنون چاپخانه و حوزه چاپ در ايران پيشرفت داشته و بعد از انقلاب شاهد توسعه آن نيز بوده‌ايم، همچنين كشور ما تاكنون در بخش ليتوگرافي شاهد پيشرفت‌هاي چشمگيري بوده است.


وي با بيان اينكه پيشرفت كشور در صحافي تدريجي بوده است كه اميدواريم با حمايت جدي معاونت فرهنگي اين مشكل حل شود، اضافه كرد: اگر حوزه چاپ به بسته‌بندي شكلات‌هايي كه در سوپر‌ماركت‌ها و در هواپيماها به مردم عرضه مي‌شود، توجه داشته و آنها را خوب بسته‌بندي كند بزرگترين صادرات شكلات در كشور را مي‌توانيم داشته باشيم.در اين مراسم همچنين پيش از اهداي لوح تقدير و تنديس بلورين به برگزيدگان دهمين دوره مسابقات چاپ، بيانيه هيات داوران قرائت شد.


در بخشي از اين بيانيه آمده بود: اين مسابقات به اعلام برگزيدگان و بهترين واحدهاي چاپي محدود نيست بلكه فرصتي است تا توانايي‌ها، قوت‌ها و ضعف‌هاي محصولات و فعاليت‌هاي صنعت چاپ ارزيابي شود و اين ارزيابي‌ها به بوته نقد صاحب‌نظران و كارشناسان در آيد تا شاهد رشد و شكوفايي هر بيشتر اين فراصنعت باشيم.


در بخش ديگري از اين بيانيه آمده: در اين دوره از مسابقات چاپ 1700 اثر در 3 گروه و 26 زيرگروه به دبيرخانه مسابقات ارسال شد كه در مرحله نخست داوري، نيمي از آثار به مرحل نهايي راه يافت. استقبال خوب تمام واحدهاي چاپي كشور در اين دوره از مسابقات به عنوان يك نقطه مثبت و درخشان در كارنامه مسابقات چاپ كشور به ثبت رسيد. در اين زمينه ارسال طرح و برنامه و اطلاعات بيش از 70 پروژه سرمايه‌گذاري و كارآفريني به دبيرخانه براي داوري در بخش كارآفريني خود نقطه قوتي در تاريخ مسابقات چاپ بود.

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1786
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها