عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بوشهر كمبود دارويي ندارد

بوشهر كمبود دارويي ندارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:32 ب.ظ

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر:
بوشهر كمبود دارويي ندارد

خبرگزاري فارس: معاون دارو و غذاي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر گفت: پوشش دارويي بسيار مناسبي در سطح كشور و استان حكمفرماست و كمبود دارويي در استان به نظر نمي‌رسد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، يحيي رضايي پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بيان اينكه 90 داروخانه در استان بوشهر به مردم خدمات دارويي مي‌دهند، اظهار داشت: در حال حاضر استان بوشهر با دارا بودن 65 داروخانه بخش خصوصي، هشت داروخانه بخش دولتي، 12 داروخانه بيمارستاني و پنج داروخانه درمانگاهي پوشش مطلوبي را براي ارائه خدمات دارويي به مردم شهيد‌پرور و ولايت‌مدار استان فراهم كرده است.
وي افزود: در تمام مناطقي كه مردم نيازمند خدمات دارويي بوده‌اند مجوز تأسيس داروخانه توسط كميسيون ماده 20 امور داروخانه‌هاي اين دانشگاه صادر شده است.
معاون دارو و غذا دانشگاه علوم پزشكي بوشهر تصريح كرد: دانشگاه علوم پزشكي بوشهر آمادگي لازم براي صدور مجوز در مناطق متقاضي تأسيس داروخانه را دارد.
‌وي بيان داشت: درحال حاضر با پوشش داروخانه‌اي مناسب و همچنين با توجه به شرايط مطلوب توليد دارو در كشور و واردات منظم اندك دارويي كه در كشور توليد نمي‌شود پوشش دارويي بسيار مناسبي در سطح كشور و استان حكم‌فرما است و كمبود دارويي در استان به نظر نمي‌رسد.
معاون غذا و داروي دانشگاه افزود: تمام داروهاي عمومي ـ تخصصي و فوق‌تخصصي و خاص توسط داروخانه‌هاي خصوصي استان و داروخانه دولتي 22 بهمن وابسته به دانشگاه علوم پزشكي بوشهر توزيع مي‌شود.
وي اظهار داشت: با توجه به پرداخت يارانه زياد براي تهيه داروهاي خاص توسط دولت خدمتگزار و حياتي بودن آن براي بيماران خاص و جلوگيري از سوء استفاده از آنها و نظارت مستمر، اين داروها به صورت متمركز و تحت نظارت مستقيم معاونت غذا و دارو و با ارائه مدارك لازم به بيماران نيازمند تحويل مي‌شود كه لازم است اين افراد با مراجعه به داروخانه دولتي 22 بهمن داروي مورد نياز خود را دريافت كنند.
رضايي افزود: بعضي از افراد غير‌مسئول، بدون آگاهي و با مقاصد خاص با اظهار نظرهاي نسنجيده و غيركارشناسانه و كلي‌گويي و بدون هيچ استدلال منطقي در اين زمينه موجب تشويش اذهان عمومي مي‌شوند.
وي در پايان خاطرنشان كرد: عزيزان هم‌استاني براي پاسخ گويي به مشكلات دارويي خود مي‌توانند در ساعات اداري با تلفن 2524797-0771 مديريت نظارت بر داروي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر تماس بگيرند.
انتهاي پيام/ج20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها