عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نواي موسيقي اقوام با رستاك طنين‌انداز شد

نواي موسيقي اقوام با رستاك طنين‌انداز شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:32 ب.ظ

در سومين روز از جشنواره موسيقي فجر؛
نواي موسيقي اقوام با رستاك طنين‌انداز شد

خبرگزاري فارس: گروه موسيقي رستاك به سرپرستي سيامك سپهري شب گذشته نواهاي موسيقي اقوام مختلف را در تالار وحدت اجرا كردند.


گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار موسيقي خبرگزاري فارس در اين اجرا كه در سومين روز از بيست و ششمين جشنواره بين‌المللي موسيقي فجر برگزار شد گروه رستاك متشكل از سيامك سپهري:تار، فرزاد مرادي: دوتار- سه تار- قوپوز- تارباس- دهل- تامبورين و خواننده: رضا عابديان، كمانچه و تارباس آرشه‌اي بهزاد مرادي: دف- دهل- قوپوز- كوزه- طاس- تامبورين- دسرتپن و خواننده پيران مهاجري: عود و دهلك، صبا جمالي: قانون، اكبر اسماعيل‌پور: تار، سارا نادري: دوتار-سه تار- رباب و تنبك، محمد مظهري: كمانچه، ياور احمدي‌فر: دف- داريه- دهل و پيپه، كاوه سروريان: سرنا- لبك- بالابان و ني، اميد مصطفوي: سازهاي كوبه‌اي، نيما نيك طبع و نگار اعزازي: دف- داريه- دهل و پيپه، سميرا محسني- مهدي عبدالهي- ناصر آريانيا- عماد آمركاشي:‌ همخوان به صحنه آمدند و قطعه لري بارون بارون را نواختند.
بعد از اجراي اين قطعه صفرعلي رمضاني از هنرمندان بومي شمال كشور با لباس محلي به روي سن آمد و با نواختن كمانچه قطعه رعنا را با زبان محلي خواند و در ادامه گروه اين اثر را به همراهي اين هنرمند بومي اجرا كردند.
به گزارش فارس، رستاك كه با الهام از عناصر شنيداري موسيقي بومي ايران و با رويكرد به گونه‌اي از موسيقي با قابليت برقراري ارتباط با ساير فرهنگ‌ها كار خود را پيش گرفته شب گذشته در اجراي خود قطعه بختياري، قشقايي، كردي و بلوچي را خواندند.
اين گروه در اجراي خود از اساتيد موسيقي نواحي نيز از بهره برده بود به گونه‌اي كه در بخشي از كنسرت آشيق اينران حيدري به تك‌نوازي سال آشيقي، غلامعلي پورعطايي و ماشاءالله بامري نيز به اجراي موسيقي مناطق خود پرداختند.
رستاك كه تمام تلاش خود را به اشاعه فرهنگ بومي دارد شب گذشته با مخاطبانش به شهرهاي مختلف ايران سفر كرد و توانست در اين زمينه بسيار موفق عمل كند.
انتهاي پيام/و/6

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها