عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

صنعت گردشگري جيرفت با تور دوچرخه‌سواري رونق مي‌گيرد

صنعت گردشگري جيرفت با تور دوچرخه‌سواري رونق مي‌گيرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:32 ب.ظ

فرماندار جيرفت:
صنعت گردشگري جيرفت با تور دوچرخه‌سواري رونق مي‌گيرد

خبرگزاري فارس: فرماندار جيرفت گفت: تور دوچرخه‌سواري بين‌المللي تمدن جيرفت با هدف فعال كردن و گسترش صنعت گردشگري در اين شهرستان راه‌اندازي شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، ابراهيم غنچه‌پور پيش از ظهر امروز در آغاز دور نخست مسابقات تور دوچرخه‌‌سواري بين‌المللي تمدن جيرفت اظهار داشت: جيرفت شهرستاني با سابقه بيش از 7‌هزار سال تمدن بوده كه تمدن بين‌النهرين را زير سؤال برده است.
غنچه‌پور بيان داشت: خشكسالي‌هاي اخير كه بيش از 15 سال به طول انجاميده است، موجب كاهش سطح آب‌هاي زيرزميني و در نتيجه خسارت وارده به فعاليت‌هاي كشاورزي شده و تقليل فعاليت‌هاي گردشگري را شاهد هستيم.
وي افزود: بر اين اساس تور دوچرخه ‌سواري بين‌المللي تمدن جيرفت با هدف فعال كردن و گسترش صنعت گردشگري در اين شهرستان راه‌اندازي شده است.
غنچه‌پور تصريح كرد: با وجود منطقه‌هاي تاريخي مانند تپه‌هاي كنار صندل، مسجد جامع جيرفت با يك‌هزار و 200 سال قدمت، شهر دقيانوس، منطقه سرسبز با پوشش مركبات نخل و مزارع وسيع جاليزار موقعيت بسيار مناسبي از لحاظ گردشگري در اين منطقه فراهم كرده است.
فرماندار جيرفت گفت: با راه‌اندازي تور دوچرخه‌سواري جيرفت به همه اعلام مي‌كنيم كه اين منطقه براي گردشگران و سرمايه‌گذاران امن و آرام است.
به گزارش فارس، با حضور شش تيم داخلي و شش تيم خارجي از صبح امروز ‌تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري جيرفت آغاز شد.
مرحله نخست اين مسابقه از مسجد جامع شهر كهنوج آغاز شده و تا هتل ناجي جيرفت ادامه دارد.
مرحله دوم اين تور فردا جمعه ساعت 11 صبح از دو راهي دارزين بم به سمت جيرفت آغاز ‌شده و پس از طي 85 كيلومتر ركابزنان وارد جيرفت مي‌شوند.
انتهاي پيام/ز30/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها