عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استخراج معادن كوه سفيد اشتغال‌زايي را به دنبال دارد

استخراج معادن كوه سفيد اشتغال‌زايي را به دنبال دارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:33 ب.ظ

فرماندار سراوان:
استخراج معادن كوه سفيد اشتغال‌زايي را به دنبال دارد

خبرگزاري فارس: فرماندار سراوان گفت: با استخراج معادن كوه سفيد زمينه اشتغالزايي بيش از 600 نفر فراهم مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از سراوان، محمد اكپر چاكر زهي ظهر امروز در بازديد از معادن كوه سفيد از توابع گشت شهرستان سراوان اظهار داشت: گرانيت كوه سفيد يك توده نفوذي است و با دارا بودن وسعت 20 كيلومتر طول و 10 كيلومتر عرض در صورت اكتشاف و فعال شدن، اشتغال براي بيش از 600 نفر به طور مستقيم فراهم مي‌شود.
وي ضمن تاكيد بر تسريع اجراي و بهره‌برداري اين معدن افزود: در حال حاضر شش پروانه اكتشاف و دو پروانه بهره‌برداري از سوي سازمان صنايع و معادن صادر شده كه در همين راستا 50 معدن را مي‌توان در اين نقطه فعال كرد.
فرماندار سراوان تلاش براي ايجاد زيرساخت‌هاي لازم از جمله راه مناسب براي دسترسي به معادن و فراهم كردن شرايط و امكانات حداقل يك واحد صنعتي فرآوري در شهرگشت را خواستار شد و گفت: اميدواريم با فعال شدن اين معادن و راه‌اندازي واحد صنعتي فرآوري سنگ گرانيت، شاهد رشد سيرع منطقه از نظر اقتصادي و از بين رفتن چهره محروميت در منطقه باشيم.
چاكرزهي اضافه كرد: سنگ گرانيت كوه سفيد منحصر به فرد بوده و داراي مرغوبيت بسيار بالاي جهاني است كه از اين نظر مي‌توان در بحث صادرات سهم عمده‌اي از توليد اين محصول را به خود اختصاص داد.
فرماندار سراوان در ديدار با عشاير تيغ آب، بندران و دشتو نيز ضمن تشكر از خدمات انجام گرفته از سوي مسئولان نظام براي برطرف كردن مشكلات عشايري، تلاش براي بالا بردن كيفيت خدمات از جمله آموزشي، بهداشتي و رفاهي را خواستار شد.
چاكرزهي از وجود چشمه سارها و استفاده بهينه در راستاي توليد محصولات كشاورزي به ويژه ايجاد گلخانه تاكيد كرد و از امور عشايري خواست موضوع به صورت ويژه در دستور كار قرار گيرد.
انتهاي پيام/خ30/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها