عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ديدار رئيس سازمان منع سلاح‌هاي شيميايي با جانبازان شيميايي كشور

پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:33 ب.ظ

امروز در بيمارستان‌هاي بقيه‌الله (ع) و ساسان صورت گرفت؛

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان منع سلاح‌هاي شيميايي امروز به ديدار جانبازان شيميايي در بيمارستان بقيه‌الله (ع) و ساسان رفت.

به گزارش خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا»، احمد اوزومجو دبيركل سازمان منع سلاح‌هاي شيميايي امروز پس از ورود به ايران با جانبازان شيميايي در بيمارستان‌هاي بقية‌الله (ع) و ساسان تهران از جمله حسن حسني‌سعد محل مجروحيت در اروندكنار، اسدالله محمدي در عمليات كربلاي 5، محمدحسين شگرف نجفي در فاو، جانباز 70 درصد پروين كريمي واحد در سردشت و شمس كريمي در مريوان و ديگر جانبازان بيمارستان‌هاي بقيه‌الله و ساسان ديدار كرد و از نزديك شاهد دردها و آلام جانبازان و مصدومان شيميايي و مصائب وارد آمده بر كشورمان در نتيجه حملات خصمانه رژيم بعثي عراق و حاميانش بود.

سازمان منع كاربرد تسليحات شيميايي، سازماني بين‌المللي است كه بعد از حملات شيميايي رژيم صدام عليه رزمندگان و مردم بي‌دفاع برخي شهرهاي كشورمان و در پي انعكاس اخبار مربوط به آن در اوايل دهه 90 ميلادي تأسيس شد و ضمن نكوهش كشورها در استفاده از سلاح‌هاي شيميايي نسبت به امحاي اينگونه سلاح‌ها تصريح كرده است.

به گزارش توانا، حضور تأثيرگذار تعدادي از جانبازان شيميايي و تلاش‌ها و رايزني‌هاي ديپلماتيك مسئولان كشورمان در پانزدهمين كنفرانس اعضاي سازمان منع سلاح‌هاي شيميايي در هلند موجب قرار گرفتن پيشنهاد كشورمان براي تأسيس شبكه جهاني حمايت از مصدومان شيميايي در دستور كار اين سازمان شد.

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 1757
دسترسی سریع به انجمن ها