عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برگزاري جشنواره‌هاي آييني در گيلان

برگزاري جشنواره‌هاي آييني در گيلان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:33 ب.ظ

معاون گردشگري ميراث فرهنگي گيلان خبر داد:
برگزاري جشنواره‌هاي آييني در گيلان

خبرگزاري فارس: معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان از برگزاري جشنواره‌هاي آييني بومي در نوروز 90 در اين استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، رضا عليزاده ظهر امروز در نشست تخصصي فعالان ستاد تسهيلات سفر گيلان اظهار داشت: اين جشنواره‌ها در دو محل كلبه جهانگردي و موزه ميراث روستايي گيلان برگزار مي‌شوند.
وي هدف از اين برنامه را معرفي و احياي آداب‌ورسوم و آيين‌هاي بومي محلي عنوان كرد و افزود: مراسم‌هاي بومي محلي يكي از مهم‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري به شمار مي‌روند.
عليزاده با بيان اينكه گيلان از ظرفيت‌ها و تنوع بي‌نظيري در اين بخش برخوردار است، تصريح كرد: با برگزاري اين جشنواره‌ها انگيزه سفر دوباره براي گردشگران به وجود مي‌آيد.
معاون گردشگري ميراث فرهنگي گيلان هدفمند شدن سفرهاي نوروزي را يكي از برنامه‌هاي ستاد تسهيلات سفر در نوروز 90 اعلام كرد و گفت: با ساماندهي تورها و برنامه‌هاي سفر از طريق ستاد، سفرها به طرف كيفي شدن مي‌روند.
وي همكاري و تعامل تمام سازمان‌هاي درگير با گردشگري را الزامي دانست و خاطرنشان كرد: فرمانداري‌ها و شهرداري‌ها در شهرستان‌ها نقش مهمي در اين راستا به عهده دارند.
عليزاده با اشاره به اينكه مرخصي تمام گروه‌هاي درگير با خدمات گردشگري در ايام نوروز لغو مي‌شود، بيان داشت: تمام نيروها بايد براي خدمت‌رساني كيفي حاضر باشند.
معاون گردشگري ميراث فرهنگي گيلان از برپايي50 چادر اطلاع‌رساني از طريق ميراث فرهنگي براي ارائه اطلاعات گردشگري به مسافران خبر داد و افزود: سازمان‌هاي ديگر نيز بايد در اين راستا فعاليت‌هاي خود را معرفي كنند.
وي با اشاره به جلوگيري از چادرخوابي در ميدان‌ها و بوستان‌هاي شهري در ايام نوروز تصريح كرد: مسئولان ستاد بايد ظرفيت‌هاي خود را براي اسكان موقت و هدايت مسافران به اين مراكز اعلام كنند.
عليزاده ايجاد ايستگاه‌هاي صنايع دستي را يكي ديگر از برنامه‌ها بيان كرد و اظهار داشت: صنايع دستي به عنوان بخش مهمي از توانمندي‌ها و صنعت درآمدزايي استان به شمار مي‌رود.
معاون گردشگري ميراث فرهنگي گيلان اطلاع‌رساني صحيح را موجب بهره‌گيري بيشتر از ظرفيت‌هاي سفر نوروزي خواند و خاطرنشان كرد: اين حركت بايد هماهنگ با ميراث فرهنگي صورت گيرد.
وي به ظرفيت‌هاي گردشگري گيلان اشاره كرد و گفت: ايجاد بسترهاي گردشگري و خدمات به‌موقع زمينه احياي اين ظرفيت را فراهم مي‌آورد.
عليزاده صنعت گردشگري در گيلان را روبه رشد توصيف كرد و بيان داشت: سال گذشته اين رقم در نوروز با 46 درصد رشد مواجه بود.
معاون گردشگري ميراث فرهنگي گيلان با بيان اينكه سرمايه‌گذاري‌هاي خوبي در حوزه گردشگري صورت گرفته است، افزود: از ظرفيت‌ها براي توجيه اقتصادي طرح‌هاي گردشگري بايد بهره برد.
وي با اشاره به اينكه اوج سفرها در نوروز است، تصريح كرد: با برنامه‌ريزي صحيح، مديريت جامع و هماهنگ مي‌توان زمينه تداوم اين سفرها را در استان ايجاد كرد.
عليزاده ارائه خدمات بانكي، نظارت بر صنوف و تاسيسات گردشگري، تهيه ارزاق عمومي گردشگران، ارائه خدمات بهداشتي درماني و ... را از ديگر برنامه‌هاي ستاد تسهيلات سفر عنوان كرد و اظهار داشت: اعتبارات مناسبي براي ستاد اسكان فرهنگيان در نظر گرفته شده است.
معاون گردشگري ميراث فرهنگي گيلان به پيگيري شكايت‌ها و انتقادهاي مسافران از نحوه خدمات اشاره كرد و گفت: ستاد تسهيلات سفر به صورت شبانه روزي پيگير مشكلات مسافران است.
وي معرفي جاذبه‌هاي گردشگري از طريق رسانه‌ها را يكي از تاثيرگذارترين فعاليت‌ها برشمرد و خاطرنشان كرد: رسانه‌ها با ارائه اطلاع‌رساني به‌موقع نقش موثري در جذب گردشگر ايفا كرده‌اند.
انتهاي پيام/خ20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها