عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كاهش تصدي‌گري دولت از برنامه‌هاي جدي برنامه پنجم است

كاهش تصدي‌گري دولت از برنامه‌هاي جدي برنامه پنجم است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:34 ب.ظ

نماينده مردم ساري در مجلس:
كاهش تصدي‌گري دولت از برنامه‌هاي جدي برنامه پنجم است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي كاهش تصدي‌گري دولت در بخش‌هاي مختلف را از برنامه‌هاي پنجم دولت عنوان كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ساري، علي اصغر يوسف‌نژاد بعد ازظهر امروز در همايش روز مهندس در جمع مهندسان كشاورزي و منابع طبيعي استان مازندران با بيان اينكه وجود نيروي انساني تحصيلكرده در كنار بخش‌هاي مختلفي همچون آموزش، پشتيباني و حمايت‌هاي قانوني از مسائل مهمي است كه در اقتصاد ملي موثر است، بيان داشت: نظام دولتي به ايجاد تشكل‌هاي صنفي اهميت داده و بخش‌هاي مختلفي در اين رابطه ساماندهي شدند تا از ظرفيت‌ها به‌درستي استفاده شود.
وي افزود: استان مازندران قابليت توسعه فعاليت تشكل‌ها به صورت سازمان يافته را دارد كه در اين بخش از لحاظ كميت رتبه سوم را در كشور كسب كرد و وجود نيروهاي تحصيلكرده در اين بخش تاثير مطلوبي بر اقتصاد استان خواهد داشت.
عضو كميسيون صنايع مجلس تصريح كرد: در بخش‌هاي مختلف توسعه‌اي مازندران مباحث كشاورزي از مهمترين ظرفيت‌هايي است كه در استان بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي كاهش تصدي‌گري دولت را در بخش‌هاي مختلف از برنامه‌هاي پنجم دولت عنوان كرد و اظهار داشت: وظايف دولت توانمندسازي بخش خصوصي است تا از ظرفيت‌هاي تشكل‌ها و دخالت مردم در امور دولتي استفاده ‌كند.
نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه واگذري وظايف حاكميتي به بخش‌هاي خصوصي كاري منطقي و درستي است، گفت: در اجراي فعاليت‌هاي دولتي از طريق مردم اعتمادسازي بين دولت و مردم بايد ايجاد شود.
وي خاطرنشان كرد: اگر قرار است فعاليت‌هاي دولت به مردم واگذار شود در اين بخش دولت حق نظارت و سياست‌گذاري دارد و دخالت مستقيم دولت بايد حذف شود.
نماينده مردم ساري در مجلس گفت: تاكنون اقدامات خوبي براي واگذاري فعاليت‌هاي دولتي به مردم انجام شده است و بخش‌هاي تخصصي توانستند به خوبي قابليت‌هاي خود را نشان دهند.
وي ايجاد زمينه‌اي براي اشتغال تحصيلكرده‌ها را از عوامل مهمي دانست كه با تعامل دولت و مجلس در حال انجام است.
يوسف‌نژاد اظهار داشت: ايجاد ناظران گندم، برنج و محصولات كشاورزي از مسائلي بوده كه در مجلس تصويب و زمينه ساماندهي، جذب و اشتغالزايي نيروهاي تحصيلكرده بخش كشاورزي فراهم شود.
يوسف‌نژاد اعلام كرد: طرح جامع بهره‌وري در مجلس تصويب شد و تمام طرح‌هايي كه به عنوان سوژه قابل طرح است نشات گرفته از تشكل‌هايي است كه موارد ريز را در استان‌ها مورد بررسي قرار مي‌دهند.
وي افزود: تنها بخش‌هاي غير‌دولتي كه مي‌تواند فعاليتي چشمگير و سودآور داشته باشد در بخش كشاورزي است زيرا سرمايه زيادي در اين بخش وجود دارد كه تصميم‌سازان بايد از اين قابليت‌ها استفاده كنند.
عضو كميسيون صنايع مجلس خاطرنشان كرد: به عنوان نماينده مجمع نمايندگان استان اين قول را خواهم داد تا از نظام اداري، بخش‌هاي مختلف كشاورزي و تعامل بين تشكل‌ها در مجلس پشتيباني كنم.
در همايش روز مهندس كه به مناسبت روز بزرگداشت خواجه نصير الدين طوسي برگزار شد از 15 نفر مهندسان بسيجي در بخش‌هاي علمي از سوي بسيج مهندسان و سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي تجليل به عمل آمد.
انتهاي پيام/ي10/ع

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1817
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها