عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

خسارت 110 ميليارد ريالي تاسيسات زيربنايي كشاورزي در سمنان

خسارت 110 ميليارد ريالي تاسيسات زيربنايي كشاورزي در سمنان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:34 ب.ظ

رئيس سازمان جهاد كشاورزي سمنان خبر داد:
خسارت 110 ميليارد ريالي تاسيسات زيربنايي كشاورزي در سمنان

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان از وارد آمدن بيش از 110 ميليارد ريال خسارت به تاسيسات زيربنايي كشاورزي در اين استان در سال جاري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، علي‌اصغر ميرزايي پيش از ظهر امروز در نشست شوراي مديريت بحران استان سمنان كه در سالن يادگار امام استانداري سمنان برگزار شد، اظهار داشت: اقداماتي كه در سال‌هاي 1387 و 1388 در حوزه جبران خسارت‌هاي ناشي از خشكسالي و سرمازدگي در استان سمنان انجام شد، جاي تقدير دارد و اين اقدامات بايد همچنان ادامه داشته باشد.
وي تصريح كرد: در سال گذشته، 187 ميليارد ريال اعتبار براي جبران بخشي از خسارت‌هاي ناشي از خشكسالي و سرمازدگي در استان سمنان جذب شد و در اين حوزه‌ها از قبل نيز برنامه‌هاي مدوني ارائه كرده بوديم.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان افزود: در سال جاري خسارت‌هاي زيادي به تاسيسات زيربنايي بخش كشاورزي در اين استان وارد شد كه تاكنون تنها 28 ميليارد ريال آن جبران شده است.
ميرزايي افزود: اين ارقام جداي از خسارت‌هايي است كه منابع طبيعي به علت آتش‌سوزي‌هاي متعدد متحمل شده است.

* نياز شديد به تجهيزات پيشرفته براي مقابله با حوادث احتمالي
وي گفت: آتش‌سوزي‌هاي پاييز امسال نشان داد كه بايد همت جدي در هماهنگي همه بخش‌ها شاهد باشيم و در اين حوادث نيز همين‌طور بود اما روش‌هاي مقابله با اين حادثه را ابتدايي و معمولي مي‌دانيم.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان عنوان داشت: با توجه به وجود 70 هزار هكتار جنگل خزري و‌... در استان سمنان، نياز شديدي به تجهيزات پيشرفته براي مقابله با حوادث احتمالي وجود دارد اما ‌هم‌اكنون اين تجهيزات در استان سمنان نيست.
ميرزايي از تصويب ايجاد دو پايگاه در اين حوزه خبر داد و گفت: اين پايگاه‌ها هنوز تكميل نشده است و به اعتبارات بايد در حد خسارت‌هاي زيربنايي اختصاص يابد.

* 2 رشته از قنات‌هاي ميامي از رده خارج شد
وي با اشاره به تخريب بسياري از قنوات، كانال‌ها و امور آبخيزداري در ميامي اظهار داشت: در اين بخش، 125 ميليارد ريال خسارت‌ وارد شده و سه فقره از تاسيسات زيربنايي به شدت آسيب ديده است.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان افزود: دو رشته از قنات‌هاي بسيار خوب ميامي با اين حوادث صدمات شديدي ديد و از رده خارج شده است.
ميرزايي عنوان داشت: براي جبران بخشي از اين خسارت‌ها، تاكنون تنها يك ميليارد و 840 ميليون ريال در نظر گرفته شده است.
رئيس سازمان جهادكشاورزي استان سمنان همچنين با بيان اينكه خشكسالي شديدي در سال زراعي 86-87 در استان سمنان رخ داد كه آثار آن هنوز در حوزه‌هاي اقليمي و اجتماعي باقي‌مانده است، افزود: وضعيت آب‌هاي سطحي در اين استان هنوز به حالت قبلي برنگشته اما بخشي از خسارت‌ها از طريق پيش بيني‌ها جبران شده است.
ميرزايي ادامه داد: نوسانات اقليمي براي استان سمنان مشكلات جدي ايجاد مي‌كند و در بهار سال گذشته سرمازدگي يكي از مسايلي بود كه اين استان را دچار مشكل كرد.

* 37 مورد حادثه اقليمي در سمنان رخ داد
وي مجموع خسارت‌هاي بخش كشاورزي در سال گذشته را يك هزار و 110 ميليارد ريال اعلام كرد و گفت: در سال جاري نيز تا امروز 37 مورد حادثه اقليمي در استان سمنان رخ داده است.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان افزود: اين حوادث شامل سرمازدگي، گرمازدگي،‌ سيل، تگرگ و طوفان بوده است و در دو مورد نيز زلزله‌ها صدمات قابل توجهي به بخش كشاورزي وارد كرد.
ميرزايي اظهار داشت: از مجموع 990 ميليارد ريال خسارت حوادث غيرمترقبه در استان سمنان، 660 ميليارد ريال مربوط به بخش كشاورزي است.
انتهاي پيام/ج10/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها