عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ارجاع 12 پرونده تغيير كاربري غيرمجاز به محاكم قضايي شهركرد

ارجاع 12 پرونده تغيير كاربري غيرمجاز به محاكم قضايي شهركرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:34 ب.ظ

مدير جهاد كشاورزي شهركرد خبر داد:
ارجاع 12 پرونده تغيير كاربري غيرمجاز به محاكم قضايي شهركرد

خبرگزاري فارس: مدير جهاد كشاورزي شهرستان شهركرد گفت: در بهمن‌ ماه سال جاري 12 پرونده تغيير كاربري غيرمجاز اراضي به محاكم قضايي ارجاع داده شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، ناصر واحد پيش از ظهر امروز در جلسه رسيدگي به پرونده‌هاي تغيير غيرمجاز كاربري در اين شهرستان با اعلام اين مطلب اظهار داشت: از اين تعداد پرونده هشت فقره مربوط به بخش سامان، يك فقره مربوط به بخش بن و سه فقره پرونده مربوط به بخش مركزي اين شهرستان از سوي واحد حقوقي امور اراضي مديريت اين شهرستان به محاكم قضايي ارجاع داده شد.
وي با بيان اينكه در يك ماه گذشته 18 مورد رأي صادره به مديريت ابلاغ شده است، خاطر‌نشان كرد: از اين تعداد 15 فقره رأي بدوي و سه فقره رأي تجديد‌نظر است و از مجموع آرا صادر شده سه فقره رأي عليه و مابقي له هستند.
واحد يكي از مهم‌ترين مشكلات بخش كشاورزي را تغيير كاربري اراضي اين بخش عنوان كرد و گفت: روند رو به رشد اين پديده نامطلوب مي‌طلبد تا تصميم جدي در اين راستا اتخاذ شود.
وي با اشاره به ديگر اقدامات صورت گرفته در راستاي رسيدگي به تخلفات پرونده‌هاي تغيير كاربري غيرمجاز در اين شهرستان خاطرنشان كرد: رسيدگي به 86 پرونده، برگزاري جلسه با موضوع جلوگيري از تغيير كاربري غيرمجاز و تفسير ماده هشت الحاقي قانون با حضور مديران شركت‌هاي خدماتي از ديگر اقدامات واحد حقوقي امور اراضي اين شهرستان است.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان شهركرد ادامه داد: سركشي به مراكز و ارسال اطلاعيه‌هاي مرتبط با قانون حفظ كاربري، ارسال پيامك ترويجي با هماهنگي اداره آموزش و ترويج مديريت، تهيه كتابچه در راستاي تغيير كاربري‌هاي غيرمجاز و قلع و قمع‌هاي ايجاد شده از ديگر اقدامات به ‌شمار مي‌رود.
وي اضافه كرد: در يك‌ ماه گذشته 21 مورد قرار كارشناسي و معاينه محل از تغيير كاربري‌هاي غيرمجاز حوزه بخش سامان و مركزي انجام گرفته است.
واحد در ادامه با اشاره به مصوبات كميسيون تشخيص تغيير كاربري اراضي زراعي و باغ‌هاي هر استان گفت: بر همين اساس در تشخيص ضرورت‌ها رعايت اخذ مجوز لازم از دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌ربط متناسب با كاربري جديد توسط متقاضي، هماهنگي با ضوابط طرح‌هاي كالبدي، منطقه‌اي و ناحيه‌اي مصوب شوراي عالي شهرسازي و معماري، رعايت ضوابط حفظ محيط زيست و تداوم توليد و سرمايه‌گذاري ضروري است.
انتهاي پيام/ز20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها