عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پيشگيري از قاچاق فقط برعهده دادگستري و نيروي انتظامي نيست

پيشگيري از قاچاق فقط برعهده دادگستري و نيروي انتظامي نيست
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:35 ب.ظ

رئيس دادگستري بناب:
پيشگيري از قاچاق فقط برعهده دادگستري و نيروي انتظامي نيست

خبرگزاري فارس: رئيس دادگستري بناب گفت: پيشگيري از معضل قاچاق فقط برعهده دادگستري و نيروي انتظامي نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از بناب، سهراب اقبالي ظهر امروز در نشست كميته پيشگيري و ساماندهي اقتصادي اظهار داشت: قاچاق از پديده‌هاي زشت جامعه است كه همه بايد در برخورد با آن با دادگستري همكاري داشته باشند تا جلوي اين فعاليت مخرب را بگيريم.
رئيس دادگستري بناب از تعيين قاضي ويژه براي رسيدگي به پرونده‌هاي مخصوص قاچاق در دادگستري بناب در آينده نزديك خبرداد.
وي ادامه داد: براي جلوگيري از اختلاف سليقه در بين قضات رسيدگي كننده به پرونده‌هاي قاچاق همچنين ايجاد وحدت رويه در اين زمينه، يك قاضي ويژه با آموزش و توجيه‌هاي لازم تعيين و معرفي خواهد شد.
رئيس دادگستري بناب در ادامه اظهار اميدواري كرد، قوه قضائيه براي حل اين مشكل در كشور اقدام كشوري انجام دهد.
وي همچنين با تأكيد بر هماهنگي و تعامل نزديك ادارات تعزيرات و بازرگاني با نيروهاي انتظامي و امنيتي تصريح كرد: اگر در اين شهرستان عرصه را براي قاچاقچيان تنگ كنيم، فعاليت آنها محدودتر خواهد شد.
رئيس دادگستري بناب با اعلام اينكه ميزان پرونده‌هاي مربوط به پديده قاچاق در دادگستري بناب بيشتر از ساير شهرهاي همجوار است، گفت: پيشگيري از معضل قاچاق فقط به عهده دادگستري و نيروهاي انتظامي نيست بلكه همه دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌ربط بايد احساس مسئوليت كنند.
اقبالي افزود: با تعداد نيروي اندك در بخش‌هاي انتظامي و بازرسي نمي‌توان به خوبي با قاچاق مبارزه كرد و پاسخگو شد.
وي تصريح كرد: تامين امنيت يكي از مقوله‌هاي مورد نياز جامعه است و دادگستري شبانه‌روز در تلاش است تا اين امنيت را با همكاري ساير مجموعه‌ها تامين كند.
اقبالي گفت: تشكيلات قضايي با افرادي كه در صدد ايجاد ناامني بوده و نيز با قاچاقچيان و اشرار برخورد شديد خواهد كرد.
در اين جلسه همچنين دادستان عمومي و انقلاب بناب نيز طي سخناني از استقبال ضعيف و حضور كمرنگ برخي مديران ارشد شهرستان و مسئولان ذي‌ربط در جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان بناب انتقاد كرد.
سعيد قاسمي‌وند گفت: اين جلسات بايد به لحاظ اهميت موضوع جدي گرفته شود.
دادستان عمومي و انقلاب بناب با اعلام اين مطلب كه شهرستان بناب در شاهراه جاده مواصلاتي چند استان كشور قرارگرفته است، سخنان خود را با طرح اين پرسش به پايان برد كه نيروي انتظامي بناب با كدام امكانات و تجهيزات قصد مقابله با قاچاق كالا و ارز را دارد.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها