عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

موسوعة التاريخ الاسلامي منبعي براي جلوگيري از تحريف تاريخ است

موسوعة التاريخ الاسلامي منبعي براي جلوگيري از تحريف تاريخ است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:35 ب.ظ

مولف كتاب موسوعة التاريخ الاسلامي:
موسوعة التاريخ الاسلامي منبعي براي جلوگيري از تحريف تاريخ است

خبرگزاري فارس: مولف كتاب موسوعة التاريخ الاسلامي با اشاره به تحريف تاريخ از سوي افراد سودجو گفت: كتاب موسوعة التاريخ الاسلامي منبعي مناسب براي جلوگيري از تحريف تاريخ است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله شيخ محمد هادي يوسفي غروي در مراسم رونمايي از كتاب موسوعة التاريخ الاسلامي كه ظهر امروز در سالن دارالشفا مدرسه فيضيه قم برگزار شد، تاريخ اسلام را يك تاريخ ناب عنوان كرد و افزود: تاريخ اسلام به ويژه عصر ظهور نبوت و امامت، يكي از مهم‌ترين منابع انديشه و معارف ناب اسلامي است و همواره مورد توجه محققان و انديشوران اسلامي است.
وي با اشاره به تحريرهاي تاريخي از سوي مورخان سود جو ابراز داشت: به دليل سيطره حاكمان جابر بر مقدرات اسلامي و به كارگيري انديشه و قلم در خدمت منافع نامشروع از سويي و انحراف و تعصب حاكم بر بسياري از تاريخ نويسان دوران گذشته از سويي ديگر، سبب شده تا تاريخ تحرير شده به عنوان منبع حوادث تاريخي گذشته دستخوش تحريف‌ها و اعمال گرايش‌هاي سياسي و اعتقادي شود.
مولف كتاب موسوعة التاريخ الاسلامي با بيان اينكه يكي از آرزو هاي بزرگ اهل دانش تدوين تاريخ منقح بوده است، اظهار داشت: با توجه به اين تحريف‌ها، كار تشخيص صحيح از نادرست و اصيل از منحرف در نقل‌هاي تاريخي بسيار دشوار شده است و از اين رو محققان علومي اسلامي در تلاش هستند تا تاريخ منقح و متقن كه زمينه جستجوي محققانه است را تدوين كنند.
وي تاكيد كرد: من امروز نتيجه 23 سال تلاش سخت‌كوشانه خود و جمعي از همكاران را مي‌بينم و اين اثر ماندگار كه در هشت جلد به زبان عربي نگارش يافته و به زبان فارسي ترجمه شده است را به دانشمندان علوم اسلامي هديه مي‌كنم.
غروي با تقدير از همكاري‌هاي مجمع انديشه اسلامي گفت : اگر همكاري‌ها و پشتيباني‌هاي اين مركز در طول 23 سال گذشته نبود، نمي‌توانستم امروز در اين جايگاه نتيجه كار خود را ببينم.
انتهاي پيام/غ30/ع

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1817
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها