عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تسهيل امور اداري بازرگانان مانع شيوع قاچاق مي‌شود

تسهيل امور اداري بازرگانان مانع شيوع قاچاق مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:35 ب.ظ

معاون فرماندار بناب:
تسهيل امور اداري بازرگانان مانع شيوع قاچاق مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون فرماندار بناب گفت: تسهيل امور اداري مربوط به فعاليت‌هاي بازرگانان مانع شيوع قاچاق خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بناب، ناصر هاشمي ظهر امروز در جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان بناب اظهار داشت: مسئله قاچاق موضوع پيچيده‌اي است و مبارزه با آن به برنامه‌ريزي دقيق و كارشناسي شده نياز دارد.
معاون فرماندار بناب با اشاره به لزوم ريشه‌يابي عوامل بروز معضل قاچاق در جامعه گفت: اقدامات سال‌هاي اخير در اين خصوص كافي نيست.
وي با تشريح ريشه‌ها و عوامل اصلي قاچاق در جامعه، برخورد امنيتي و سخت‌افزاري با اين معضل را يكي از راه‌هاي مبارزه با قاچاق دانست و اظهار داشت: بايد مسير كارهاي اداري تجار و بازرگانان را آن قدر تسهيل كنيم كه نيازي به روي آوردن آنها به قاچاق كالا و ارز از راه‌هاي غيرمجاز نباشد.
هاشمي ضمن تقدير و تشكر از زحمات نيروهاي انتظامي، امنيتي و تشكيلات قضايي گفت: بناب در امر مبارزه با قاچاق يك سر و گردن از ساير شهرهاي استان بالاتر است.
معاون فرماندار بناب تأمين و عرضه كالاهاي اساسي مورد نياز مردم را با كيفيت و قيمت مناسب از ديگر راه‌هاي مبارزه با قاچاق اعلام و تصريح كرد: صنعت و توليد بومي قابليت آن را داراست.
وي، كار فرهنگي را هم در اين زمينه ضروري و نيازمند توجه ويژه دانست و تأكيد كرد: اگر فرهنگ خودباوري و استفاده از كالاي بومي را نهادينه كنيم، نتيجه بهتري در كاهش معضل قاچاق خواهيم گرفت.
در بخش ديگري از اين جلسه؛ مدير بازرگاني بناب با اشاره به عملكرد اين اداره در امر بازرسي و نظارت گفت: از ابتداي امسال تاكنون 7هزار و 517 مورد بازرسي از اصناف و بازاريان بناب صورت گرفته كه در اين ميان 463 فقره پرونده تخلف تشكيل و به اداره تعزيرات حكومتي معرفي شده است.
احد نجفيان با انتقاد از كساني كه شهرستان بناب را به عنوان مركز توزيع كالاي قاچاق معرفي مي‌كنند، ادامه داد: با وجود اين تبليغات بي‌اساس اعلام مي‌كنيم كه بناب فقط در مسير ترانزيت و تردد كاروان‌هاي قاچاق كالا قرار گرفته و عبور و مرور قاچاقچيان از مسير مواصلاتي بناب دليل بر نقش مستقيم اين شهرستان در بحث قاچاق نيست.
وي از رسانه ملي همچنين مطبوعات خواست در خصوص ترويج فرهنگ مصرف بهينه كالاها و استقبال از كالاي بومي همكاري كنند.
انتهاي پيام/غ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها