عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ريگان با كمبود مربي قرآن مواجه است

ريگان با كمبود مربي قرآن مواجه است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:35 ب.ظ

معاون فرماندار ريگان:
ريگان با كمبود مربي قرآن مواجه است

خبرگزاري فارس: معاون سياسي اجتماعي فرماندار ريگان گفت: با وجود 30 روحاني در شهرستان ريگان يكي از عمده ترين مشكلات در زمينه قرآني در اين شهرستان كمبود مربي قرآن است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، منصور حسين‌پور پيش از ظهر امروز در جلسه شوراي قرآن شهرستان ريگان اظهار داشت: بهترين شما كسي است كه قرآن را بياموزد و به ديگران تعليم دهد و يكي از مشكلاتي كه در اين زمينه داريم، عدم هماهنگي در برگزاري كلاس‌هاي قرآني است.
حسين‌پور تصريح كرد: تمام ادارات برنامه‌هاي خود را در زمينه فعاليت‌هاي قرآني به صورت منظم و مستمر انجام دهند و سعي شود، كلاس هاي قرآني در مدارس قرآني آموزش و پرورش اين شهرستان باشكوه برگزار شود.
وي افزود: با وجود 30 روحاني در اين شهرستان يكي از عمده ترين مشكلات در زمينه قرآني در شهرستان ريگان كمبود مربي قرآن است و اميدواريم بتوانيم، از اين نيروها به نحو احسن در زمينه قرآن‌آموزي استفاده كنيم.
منصور نعمتي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ريگان خاطرنشان كرد: در اين شهرستان چهار مؤسسه قرآني وجود دارد، مؤسسه قرآني گنبكي ريگان قريب به 80 نفر، زمينه سازان ظهور 130 نفر، عباس آباد سردار 40 نفر، رحمت آباد و 700 متري 70 نفر مشغول به قرآن آموزي هستند.
روح‌الله ابراهيمي بخشدار مركزي ريگان گفت: با توجه به اينكه شهرستان ريگان سابقاً بخش بود، بنابراين داراي متولي قرآن نبوده است و با شهرستان شدن و راه‌اندازي اداره تبليغات اسلامي، ارشاد اسلامي و ساير دستگاه هاي اجرايي گام‌هاي خوبي در اين شهرستان برداشته شده است.
ابراهيمي اظهار داشت: در زمينه قرآن‌آموزي تعداد 233 مربي قرآني آموزش‌هاي لازم را در اين زمينه فراگرفته‌اند و از اين تعداد 85 نفر دوره تربيت مربي را گذرانده اند.
وي با اشاره به كمبود مراكز فراگيري برادران افزود: در بخش خواهران با توجه به اينكه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان اقداماتي در اين زمينه انجام داده است و هشت حافظ قرآن در اين زمينه توانسته‌اند به فراگيري قرآن بپردازند.
ابراهيمي با اشاره به راه‌اندازي مهد قرآن در شهرستان ريگان خاطرنشان كرد: تعداد 40 نفر در اين مهد مشغول به فراگيري قرآن هستند و اميدواريم كه اين مراكز در روستاها افزايش يابد.
محمد‌صادق نازلي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان ريگان بيان داشت: در شهرستان ريگان 23 خانه قرآني راه‌اندازي شده است و به زودي فعاليت‌هاي خود را در روستاها آغاز مي‌كنند و همچنين شوراي قرآني هر ماه يك ‌بار در اين شهرستان برگزار مي‌شود.
نازلي گفت: در روستاهايي كه خانه قرآني در آن جا مشغول به فعاليت باشد، مهدهاي قرآني راه‌اندازي مي‌شوند و همچنين دوره‌هاي روخواني و روانخواني قرآن در تمام ادارات الزامي است و در اين زمينه هماهنگي‌هاي لازم صورت گرفته است.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها