عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

تفكر و خلاقيت از مهم‌ترين مسائل در اسلام است

تفكر و خلاقيت از مهم‌ترين مسائل در اسلام است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:35 ب.ظ

مشاور استاندر فارس در امور روحانيت:
تفكر و خلاقيت از مهم‌ترين مسائل در اسلام است

خبرگزاري فارس: مشاور استاندار در امور روحانيت گفت: تفكر و خلاقيت از مهم‌ترين مسائل در اسلام است چرا كه در آيات قرآن و احاديث نبوي بر مبحث تفكر و خلاقيت تأكيد بسيار شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، شكرالله دانش بعد از ظهر امروز در نشست مطبوعاتي كارگاه آموزشي تفكر خلاق ويژه بانوان فرهيخته و طلاب كه در سالن كنفرانس سازمان تبليغات استان فارس برگزار شد، اظهار داشت: براي بقاي دين اسلام در جامعه، مبلغان و علما وظيفه دارند كه با نوآوري و خلاقيت خود در اين حوزه به تبليغ صحيح دين اسلام بپردازند.


وي ادامه داد: دين اسلام به‌عنوان آخرين دين در صحنه زندگي مردم است كه تأثير عميقي بر شيوه زندگي بشر دارد و براي ماندگاري و راهنمايي افراد در راستاي استفاده صحيح از دين به مروجاني خلاق و مبتكر نياز است.


دانش، اجتهاد در اسلام را همان خلاقيت و نوآوري افراد در اقشار صحيح اين حيطه دانست و خاطرنشان كرد: مردم جامعه بايد متناسب با شرايط جامعه و نياز بشر قوانين اسلام را از متون ديني استخراج و به زندگي عملي مردم وارد كنند.


مشاور استاندار در امور روحانيت بيان داشت: نقش زمان و مكان در اجتهاد بسيار مهم است همان‌طور كه بنيان‌گذار جمهوري اسلامي ايران نيز آن را مطرح كرد چرا كه به اهميت اين موضوع پي برده بودند.


وي تصريح كرد: باقي ماندن مقررات ديني و شريعت اسلامي و قبول جامعيت براي اسلام منوط به اين بوده كه احكام شرعي متناسب با نيازهاي جامع و تغيير و تحولات در زندگي بشر است.


مشاور استاندار فارس در امور روحانيت اظهار داشت: هدف ما از برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي تفكر خلاق، افزايش خلاقيت افراد در قسمت انديشه ديني و تفكر مذهبي بوده چرا كه امروز جهان به عصر انفجار اطلاعات تبديل شده و روزبه‌روز روبه پيشرفت است.


دانش تصريح كرد: آگاهي و دانش مناسب براي مبلغان ديني يك ضرورت است تا بتوانند با رصد كردن تحولات در حوزه انديشه بشري، نيازمندهاي روحي و فكري جامعه و به‌ويژه نسل جوان را پاسخگو باشند.


مشاور استاندار فارس در امور روحانيان و حوزه‌هاي علميه فارس گفت: براي باقي ماندن دين در صحنه‌هاي جامعه و زندگي، علما، مبلغان و انديشمندان اسلامي بايد خلاق و نوآور باشند.


دانش اظهار داشت: اسلام به‌عنوان آخرين دين در صحنه زندگي آحاد جامعه خواهان خلاقيت و مروج افكار و انديشه‌هاي اخلاقي است.


اين مسئول خاطرنشان كرد: استشهاد اسلام به‌ويژه تشييع متناسب با شرايط جامعه و نياز بشر قوانين اسلام را از متون ديني استخراج و آن را در زندگي عملي مردم وارد مي‌كند.


وي با اشاره به اينكه تغيير و تحول زندگي منوط به باقي ماندن مقررات ديني، شريعت اسلامي و قبول جامعيت اسلامي است، گفت: اگر مبلغ ديني و صاحب انديشه نتواند با مخاطب ارتباط برقرار كند، شاهد ترويج افكار و انديشه‌هاي فرق و مذاهب انحرافي در جامعه مي‌شويم.


دانش با تأكيد بر اين كه بيشترين خلاقيت در حوزه انديشه ديني و مبلغان مذهبي است، افزود: در عصر انفجار اطلاعات كه بيشترين ارتباط در اديان، فرق و مذاهب در شبكه جهاني اينترنت وجود دارد، آگاهي، ورزيدگي و دانش براي مبلغ مي‌تواند او را در رصد كردن تحول در حوزه انديشه بشري و كشف نيازهاي روحي و فكري نسل جوان كمك كند.


وي خاطرنشان كرد: شركت‌كنندگان در اين كارگاه آموزشي در پايان، با فن مناظره و سخنوري در حوزه گفتاري و نوشتاري به‌ويژه ارتباط‌هاي چهره ‌به چهره و جمعي آشنا مي‌شوند.


دانش در ادامه از اعزام 3 هزار و 500 مبلغ در دهه محرم به مناطق محروم خبر داد و گفت: حدود 24 حوزه علميه خواهران در استان فارس مشغول تدريس احكام ديني هستند.


مشاور استاندار فارس در امور روحانيون و حوزه‌هاي علميه استان فارس اضافه كرد: 500 نفر از خواهران مبلغه اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس آمادگي تبليغ و سخنراني و اعزام به مناطق محروم استان را دارند.

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1774
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها