عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

برگزاري جشنواره‌هاي قرآني زمينه‌ساز مبادلات فرهنگي است

برگزاري جشنواره‌هاي قرآني زمينه‌ساز مبادلات فرهنگي است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:36 ب.ظ

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم:
برگزاري جشنواره‌هاي قرآني زمينه‌ساز مبادلات فرهنگي است

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم گفت: برگزاري جشنواره‌هاي قرآني زمينه مبادلات فرهنگي ميان ايران و ديگر كشورها را فراهم مي‌سازد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، محمدحسين استادآقا ظهر امروز در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره بين‌المللي نرم‌افزارهاي قرآني كه در فرهنگسراي جوان قم برگزار شد، اظهار داشت: اميدوار هستيم برگزاري جشنواره‌هاي قرآني در سال‌هاي آينده با گسترش و كيفيت بالاتر اجرا شود و با اثرگذاري خوبي در سطح كشور همراه باشد.
وي افزود: اين رويداد در قم بايد شكل مي‌گرفت، به دليل آنكه استان قم فعاليت‌هاي بسيار خوبي در زمينه توليدات نرم‌افزاري ديني و اسلامي دارد.
استادآقا تصريح كرد: با توجه به به وجود پايگاه‌هاي مجازي و نرم‌افزاري متعدد و متنوع عنوان جشنواره بايد به نام رسانه‌هاي ديجيتال قرآني تغيير نام دهد.
وي بيان داشت: فعاليت‌هاي قرآني بعد از انقلاب نسبت به قبل از ‌آن گسترش فراواني داشته است و در دوره زعامت مقام معظم رهبري جهش مجددي پيدا كرده و فضاي كشور فضاي قرآني شده است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم خاطرنشان كرد: در حوزه فعاليت‌هاي قرآني فعاليت‌هايي كه در حوزه رسانه‌هاي ديجيتال انجام شده، متنوع و فراوان بوده است و هر سال شاهد توليدات بهتر و كيفي‌تر نسبت به گذشته هستيم.
استادآقا بيان داشت: آثاري از كشورهاي ديگر به شش زبان به غير از فارسي به دبيرخانه اين جشنواره رسيده است و براي سال‌هاي آينده اميدوار هستيم مجموع كارهايي كه در كشورهاي اسلامي توليد مي‌شود، در اين نمايشگاه و جشنواره ارائه شود.
وي خاطرنشان كرد: اين جشنواره سبب مي‌شود آثار متعدد در زمينه توليدات نرم‌افزاري و ديجيتالي معرفي شده و زمينه مبادلات فرهنگي بين ايران اسلامي و كشورهاي ديگر فراهم شود.
انتهاي پيام/غ20/ع

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1757
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها