عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزايش پرونده‌ها در دادگستري نگران‌كننده است

افزايش پرونده‌ها در دادگستري نگران‌كننده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:36 ب.ظ

رئيس كل دادگستري اردبيل:
افزايش پرونده‌ها در دادگستري نگران‌كننده است

خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري استان اردبيل گفت: افزايش پرونده‌هاي قضايي در مراجع قضايي نگران‌كننده است كه همگان بايد در اين راستا حساس باشند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، غلامعلي رضايي پيش از ظهر امروز در جلسه شوراي اداري شهرستان سرعين با اشاره به اينكه سياست تعدادي از ادارات و دستگاه‌هاي اجرايي استان در توسل به تشكيل پرونده‌هاي قضايي براي حل و فصل امورات اداري جاي انتقاد دارد، اظهار داشت: ادارات بايد در اين راستا از قضازدگي پرهيز كنند و مشكلات را در داخل خود دستگاه‌ها حل و فصل نمايند.
وي مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي را آنان را به تدبير بيشتر در امور و پرهيز از قضازدگي فراخوانده و افزود: اشرافيت نداشتن در امور و عدم اقدام به موقع در زمينه نارسايي‌هاي جزيي سبب بروز معضلات بزرگي مي‌شود كه انتظار از دستگاه قضايي براي حل و فصل آنها موجب تحميل هزينه‌هاي بسيار بر پيكر جامعه است.
رئيس كل دادگستري استان اردبيل خاطرنشان كرد: از دست رفتن فرصت براي ‌قضات در رسيدگي به پرونده‌هاي مهم و تأثيرگذار در امنيت و آرامش عمومي از جمله اين هزينه‌هاست.
رضايي همچنين بر لزوم پيشگيري از وقوع جرايم و تخلفات تاكيد كرد و وجود شوراهاي حل اختلاف را نعمت بزرگي در كاهش ورودي پرونده‌ها به دادگستري دانست.
وي گفت: مساله برقراري صلح و سازش و ترويج فرهنگ آشتي بين آحاد جامعه رسالت مورد انتظار از شوراهاي حل اختلاف است.
رئيس كل دادگستري استان اردبيل افزود: ارتقاي معنويت و توجه به ارزش‌هاي اسلامي راهكار مهم و اساسي پيشگيري از جرايم و تخلفات در جامعه و كاهش پرونده‌هاي قضايي در دادگستري‌هاست.
رضايي در بخش ديگري از سخنان خود امنيت را بزرگترين دستاورد انقلاب اسلامي ايران دانست و اظهار داشت: امروز بركات انقلاب اسلامي ايران در حوزه‌هاي مختلف مشهود و قابل مباهات است.
وي جلب رضايت الهي را تنها هدف زندگي دانست و دل سپردن به تعريف و تمجيد افراد و گروه‌ها را تكيه بر تارهاي سست و ناپايدار عنكبوت تعبير كرد.
در ادامه اين جلسه حجت‌الاسلام محمود اصغري امام جمعه شهرستان سرعين نيز با قدرداني از اقدامات قاطع دادگاه عمومي سرعين در برخورد با معضلات اجتماعي به سوابق انقلابي و خدمات رئيس كل جديد دادگستري استان اردبيل در منطقه مرزي آذربايجان غربي و شهامت و شجاعت وي در مقابله با اشرار و منافقين اشاره و حضور وي در استان اردبيل را نعمتي براي منطقه دانست.
رئيس شوراهاي حل اختلاف استان نيز در اين جلسه گفت: در 10 ماه گذشته 45هزار و 644 فقره پرونده در شوراهاي استان مختومه شد است.
غلامرضا مهدوي خاطرنشان كرد: از اين تعداد 8 هزار و 695 فقره مختومه با صلح و سازش بوده است.
وي از حمايت همه جانبه دادگستري استان از شوراها قدرداني و از تقويت شوراهاي حل اختلاف استان با محوريت برقراري صلح و سازش در ماه‌هاي آتي خبر داد.
انتهاي پيام/غ20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها