عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

لزوم توجه به آشناسازي متوليان بقاع با معماري مذهبي

لزوم توجه به آشناسازي متوليان بقاع با معماري مذهبي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:37 ب.ظ

مدير دفتر فني اوقاف و امور خيريه هرمزگان تاكيد كرد؛
لزوم توجه به آشناسازي متوليان بقاع با معماري مذهبي

خبرگزاري فارس: مدير دفتر فني اوقاف و امور خيريه هرمزگان گفت: آشناسازي و شناخت متوليان بقاع متبركه و امكان مذهبي از پيشينه معماري مذهبي ايران بايد مورد توجه قرار گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، حسين غريب‌زاده بعد از ظهر امروز در جمع مديران اوقاف هرمزگان با اشاره به برگزاري پنجمين كارگاه آموزشي كارشناسان و روساي دفاتر فني ادارات كل اوقاف سراسر كشور در مشهد و شركت نمايندگان اوقاف هرمزگان در اين دوره آموزشي، اظهار داشت: اين آموزش‌ها مي‌تواند نقش مهم را توسعه هر چه بيشتر فرهنگي داشته باشد.
وي با بيان اينكه اين دوره آموزشي در سه روز و به صورت متمركر برگزار شده، ادامه داد: در اين دوره تعداد 80 نفر از كارشناسان و روساي دفاتر فني مراكز استان‌هاي اوقاف كشور حضور يافته‌اند كه از هرمزگان نيز نمايندگاني به اين دوره اعزام شده‌اند.
مدير دفتر فني اوقاف و امور خيريه هرمزگان با بيان اينكه در اين دوره آموزشي اساتيد دانشگاه تهران به ارائه آموزش‌هاي لازم در زمينه فني مهندسي پرداختند، اضافه كرد: عمده اين آموزش‌ها در زمينه مرور پيشينه معماري مذهبي ايران و آموزش ويژگي‌هاي انواع معماري بوده است.
وي با ابراز اينكه در اين كارگاه آموزشي مباحثي مانند تكنولوژي سازه‌اي پيش از اسلام نيز به آموزش گذارده شد، ادامه داد: عمده آموزش‌هاي اين بخش به معرفي ويژگي‌هاي معماري مذهبي در دوره‌هاي مختلف تاريخ و سلسله‌هاي مذهبي اختصاص يافت.
مدير دفتر فني اوقاف و امور خيريه هرمزگان ابراز داشت: در اين بخش آموزشي ضمن معرفي ويژگي‌هاي معماري، اصول فني مربوط به نحوه قرار گرفتن گنبد روي چهار ستون شبستان و مباحث مربوط به استحكام سازه‌اي و توجه به مباحث اقتصادي از جمله مواردي بود كه براي كارشناسان فني ادارات اوقاف سراسر كشور به بحث گذاشته شد.
وي خاطر نشان كرد: بخش ديگر آموزش‌هاي ارائه شده به كارشناسان فني اوقاف برگزاري دوره آموزشي شامل آموزش و آشنايي كارشناسان با شرايط حقوقي انعقاد قرار داد و تاكيد بر آشنايي با موارد قانوني در راستاي تنظيم قرار داد است.
غريب‌زاده ابراز داشت: در اين بخش از آموزش‌ها استفاده از فاكتورهاي تشويقي به جاي تنبيه در انعقاد قراردادها و در نظر گرفتن تناسب قيمت در مورد زمان‌بندي و مباحث مالي قراردادها مورد تاكيد قرار گرفته است.
اين مسئول در پايان بر لزوم آشناسازي و شناخت متوليان بقاع متبركه و امكان مذهبي از پيشينه معماري مذهبي ايران تاكيد كرد.
انتهاي پيام/صا10/ع

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1817
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها