عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

صادرات 551 ميليون دلاري آذربايجان شرقي به 20 كشور دنيا

صادرات 551 ميليون دلاري آذربايجان شرقي به 20 كشور دنيا
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:37 ب.ظ

ناظر گمركات آذربايجان شرقي خبر داد:
صادرات 551 ميليون دلاري آذربايجان شرقي به 20 كشور دنيا

خبرگزاري فارس: ناظر گمركات آذربايجان شرقي گفت: از ابتداي امسال تاكنون 551 ميليون دلار كالا از استان به 20 كشور جهان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، رحمان شريفي ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از ابتداي امسال تاكنون افزون بر 669‌هزار تن كالا به ارزش بيش از 551 ميليون دلار از گمركات استان به خارج از كشور صادر شده است.
ناظر گمركات آذربايجان شرقي تصريح كرد: اين مقدار در مقام مقايسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 47 درصد و از نظر ارزش دلاري 18 درصد افزايش نشان مي‌دهد.
وي عمده كالاهاي صادراتي را محصولات پتروشيمي، كشاورزي، مواد غذايي، شيشه، محصولات پلاستيكي و كالاهاي صنعتي دانست و اظهار داشت: اين كالاها به 20 كشور دنيا صادر شده است.
ناظر گمركات آذربايجان شرقي همچنين گفت: از ابتداي امسال تاكنون آمار كالاهاي وارده از طريق گمركات استان بيش از 516هزار تن و به ارزش بيش از 959 ميليون دلار است كه اين ميزان كالاي وارده نسبت به مدت مشابه سال قبل از حيث وزن 17 درصد افزايش دارد ولي از لحاظ ارزش دلاري دو درصد كاهش يافته است.
شريفي مواد اوليه كارخانجات، اشياي چوبي، ماشين‌آلات صنعتي، كاغذ و مقوا، چوب و اشياي چوبي و آهن‌آلات را عمده كالاهاي وارده به كشور اعلام كرد كه از 18 كشور مختلف دنيا پس از انجام تشريفات گمركي وارد كشور شده‌اند.
مدير گمرك تبريز ميزان درآمد گمركات را در اين مدت بالغ بر 2‌هزار و 200 ميليارد ريال عنوان كرد و گفت: اين رقم نسبت به مدت سال گذشته از رشدي معادل 17 درصد برخوردار است.
ناظر گمركات استان آذربايجان شرقي همچنين اظهار داشت: از ابتداي امسال تاكنون بالغ بر يك ميليون و 800‌هزار مسافر از طريق مرزهاي هوايي، زميني و ريلي پس از انجام تشريفات گمركي توسط گمركات استان وارد كشور و يا از آن خارج شده‌اند كه اين تعداد مسافر در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر مسافر خروجي 51 درصد و از نظر تعداد مسافر ورودي 49 درصد افزايش نشان مي‌دهد.
وي اظهار داشت: با تعامل و همكاري مطلوب و مضاعف، گمركات استان در تمام زمينه‌ها توفيقات مطلوبي را كسب كرده است و در جلسه‌اي كه با حضور استاندار با شركت صاحبان صنايع در مركز سرمايه‌گذاران خارجي استان برگزار شد، توسط وي از عملكرد مطلوب گمركات استان در راستاي ارائه خدمات مطلوب به خدمت گيرندگان و جلب رضايت مراجعان تقدير شد.
انتهاي پيام/ز20/ك

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها