عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

گسترش جوامع مكانيكي علت اصلي استرس است

گسترش جوامع مكانيكي علت اصلي استرس است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:38 ب.ظ

استاد دانشگاه آزاد كرمان:
گسترش جوامع مكانيكي علت اصلي استرس است

خبرگزاري فارس: استاد دانشگاه آزاد اسلامي كرمان گفت: گسترش مكانيزه جوامع به جاي نيروي انساني علت اصلي استرس است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، محمود‌رضا مستقيمي پيش از ظهر امروز در كارگاه روانشناسي ورزش در جمع مديران، ورزشكارن و مسؤلان ورزش استان كرمان اظهار داشت: يكي از مهارت‌هاي انسان توانايي حل هر مسئله‌اي است كه از درون و بيرون به وي وارد مي‌شود.
وي افزود: زماني كه كودكي به دنيا مي‌آيد، بزرگ مي‌شود، به مدرسه مي‌رود و يا هر مرحله ديگر از زندگي انسان، اين فشار و استرس وجود دارد و در طول زندگي فرد را همراهي مي‌كند.
مستقيمي استرس و اضطراب را دو مبحث مجزا دانست و بيان داشت: اضطراب زاييده استرس است و جزئي از آن محسوب مي‌شود.
وي تصريح كرد: استرس در سه بعد عاطفي، محيطي و شناختي روي مي‌دهد و بعد محيطي آن به خود‌آگاهي فرد ارتباط دارد.
مستقيمي تغييرات جسمي، فيزيولوژيكي و روانشناختي حاصل از تحريك دروني و بيروني در فرد را استرس عنوان كرد و افزود: استرس مي‌تواند تغييرات ذهني‌، رفتار‌هاي تكانه‌اي و خشم و تغييرات ديگر را به وجود آورد.
استاد دانشگاه آزاد كرمان بيان داشت: عزت نفس در پرتو اعتماد به نفس به وجود مي‌آيد، گسترش ماشين، تداخل فرهنگ‌ها، كم شدن روابط عاطفي در خانواده‌ها، همگي عواملي هستند كه موجب افزايش استرس در انسان مي‌شوند.
مستقيمي گفت: استرس در جنبه فيزيكي داراي علائم زيادي در افراد است، درد در ناحيه‌ قفسه سينه، تغييرات گوارشي، افزايش ضربان قلب، عرق كردن بدن، لرزش دست‌ها و تيك از جمله استرس‌ها محسوب مي‌شوند.
وي گفت: در بخش عاطفي باور‌هاي غيرمنطقي و در بخش روانشناختي اشكال در تمركز و فراموشي از علائم استرس و نشانه‌هاي آن محسوب مي‌شود.
مستقيمي خاطر‌نشان كرد: گسترش جوامع مكانيكي و جايگزين شدن آنها به جاي نيروي انساني علت اصلي استرس است.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها