عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هزينه توليد آجر در كشور 5 برابر متوسط جهاني است

هزينه توليد آجر در كشور 5 برابر متوسط جهاني است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:38 ب.ظ

نماينده آستانه اشرفيه در مجلس:
هزينه توليد آجر در كشور 5 برابر متوسط جهاني است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم آستانه اشرفيه و بندر كياشهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: هزينه توليد آجر در كشور به دليل سنتي بودن واحدهاي آجرپزي پنج برابر متوسط جهاني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از آستانه اشرفيه، سيدمهدي صادق ظهر امروز در جمع خبرنگاران كاهش هزينه‌هاي توليد آجر در كشور را نيازمند به‌روز كردن واحدهاي آجرپزي عنوان كرد و اظهار داشت: هزينه‌هاي توليد آجر پس از هدفمندي يارانه‌ها افزايش يافته است.
وي به بحث هدفمندي يارانه‌ها اشاره كرد و افزود: تذكرهاي ويژه در اين‌باره به واحدهاي صنعت كشور داده شده است اما اين واحد در اين مدت نتوانسته‌اند تجهيزات خود را از حالت سنتي به مدرن تغيير دهند.
صادق با بيان اينكه واحدهاي آجرپزي و ديگر صنايع كشور بايد تجهيزات خود را با تكنولوژي روز دنيا بهينه كنند، تصريح كرد: در حال حاضر دولت هزينه‌هاي انرژي صنايع سنتي كشور را به صورت موقت كاهش داده است تا اين واحدها بتوانند تجهيزات و ماشين‌آلات خود را با تكنولوژي روز دنيا همگام كنند.
نماينده مردم آستانه اشرفيه در مجلس با اشاره به اينكه واردات آجر براي ايجاد تعادل در قيمت آن امكانپذير نيست، خاطرنشان كرد: واردات آجر به دليل سنگيني و بالا بودن هزينه‌هاي حمل و نقل بسيار دشوار بوده و راه مناسبي براي برقراري تعادل در قيمت نيست.
وي به صنعت فولاد در كشور اشاره كرد و گفت: تاثيرپذيري صنعت فولاد از بالا رفتن قيمت حامل‌هاي انرژي با تاثيرپذيري ديگر صنايع متفاوت است.
به گفته صادق 25 درصد قيمت تمام شده توليد هر واحد فولاد وابسته به انرژي به‌ويژه برق و گاز است.
نماينده مردم آستانه اشرفيه در مجلس بيان داشت: در حال حاضر بخشي از صنعت فولاد كشور نتوانسته است خود را با تكنولوژي روز دنيا همگام كند.
وي با توجه به كمك‌هاي دولت به صنعت فولاد كشور اظهار اميدواري كرد اين صنعت در مدت سه سال آينده با به‌كارگيري تجهيزات و ماشين‌آلات مدرن به‌روز شود.
صادق با بيان اينكه در حال حاضر صنايع پتروشيمي و نساجي كشور به‌روز هستند، خاطرنشان كرد: طبق آمارهاي موجود در كميسيون صنايع مجلس شوراي اسلامي حدود 50 درصد صنايع كشور به‌روز هستند.
انتهاي پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها