عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

عيد نوروز فرصتي براي همبستگي ملي است

عيد نوروز فرصتي براي همبستگي ملي است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:38 ب.ظ

استاندار خراسان جنوبي:
عيد نوروز فرصتي براي همبستگي ملي است

خبرگزاري فارس: استاندار خراسان جنوبي با اشاره به نزديك شدن به ايام نوروز گفت: ايام نوروز فرصت مناسبي براي افزايش همبستگي ملي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، قهرمان رشيد صبح امروز در جمع مديران دستگاه‌هاي فرهنگي خراسان جنوبي با اشاره به ثبت جهاني نوروز باستاني ايران در سال گذشته اظهار داشت: اين اتفاق بسيار بزرگ و مباركي است كه صورت گرفته است و سبب شد كه سران برخي كشورهاي آسياي مركزي و كشورهاي همسايه سال گذشته در ايران حضور داشته باشند.
وي ادامه داد: از گذشته‌هاي دور نوروز بستري براي تعامل بيشتر و توجه به ارزش‌هاي انساني و همكاري و نوع‌دوستي بيشتر بين مردم بوده است.
استاندار خراسان جنوبي به پيشينه نوروز در ايران اشاره كرد و اظهار داشت: نوروز پيش از اسلام نيز در ايران وجود داشته و با ورود اسلام به ايران اين آيين باستاني رنگ و بوي اسلامي به خود گرفت چرا كه هيچ مغايرتي با تعاليم دين انسان‌ساز اسلام نداشت.

* رايزني مسئولان استان با كشورهاي آسياي ميانه
استاندار خراسان جنوبي ادامه داد: ايام نوروز در ايران با ساير كشورهاي جهان متفاوت است و نوروز ما همراه با سبز شدن طبيعت و زنده شدن زمين است.
رشيد تصريح كرد: ما در خراسان جنوبي نيز رايزني‌هاي فرهنگي با كشورهاي آسياي ميانه انجام داده‌ايم تا از اين ظرفيت در استان خود به نحو احسنت استفاده كنيم.

* نوروز باب همبستگي با كشورهاي اسلامي است
وي تصريح كرد: ايام نوروز مي‌تواند باب همبستگي با كشورهاي اسلامي منطقه را فراهم آورد و ما بايد از اين فرصت نهايت استفاه را ببريم.
استاندار خراسان جنوبي با اشاره به راهپيمايي پرشور و شعور 22 بهمن ماه اظهار داشت: باز هم فتنه‌گران در روز 25 بهمن اقدامات نادرستي را انجام دادند كه سبب انزجار عمومي شد.
رشيد ضمن محكوم كردن اقدامات فتنه‌گران در روز 25 بهمن ماه تصريح كرد: اين اقدامات وقيحانه كمك به نظام سلطه و دشمنان قسم خورده نظام و اسلام بود.
وي خواستار برخورد سريع، قاطعانه و باتدبير قوه قضائيه با سران فتنه شد و گفت: نظام رئوف اسلامي ما فرصت‌هاي متمادي را در اختيار آنها قرار داد تا بلكه از كرده خود پشيمان و به دامان ملت برگردند اما آنها قدر اين فرصت‌ها را ندانستند.
استاندار خراسان جنوبي راهپيمايي 22 بهمن را تلاش مذبوحانه فتنه‌گران دانست و افزود: آنها از مدت‌ها پيش در ذهن ملت ايران مرده‌اند و مردم در 22 بهمن ماه لاشه‌هاي متعفن آنها را جمع كردند.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها