عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

اختصاص 350 ميليارد ريال اعتبار به حوادث غيرمترقبه اردبيل

اختصاص 350 ميليارد ريال اعتبار به حوادث غيرمترقبه اردبيل
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:39 ب.ظ

مديركل مديريت بحران استان اردبيل خبر داد:
اختصاص 350 ميليارد ريال اعتبار به حوادث غيرمترقبه اردبيل

خبرگزاري فارس: مديركل مديريت بحران اردبيل از اختصاص 350 ميليارد ريال اعتبار در جريان سفر سوم هيئت دولت به استان براي تأمين خسارات ناشي از حوادث غيرمترقبه در اردبيل خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، علي اسلامي پيش از ظهر امروز در جلسه بررسي مشكلات شهري خلخال در فرمانداري اين شهرستان اظهار داشت: اين اعتبار از اول سال آينده در بين شهرستان‌هاي استان توزيع مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه اين ادامه روند خشكسالي در استان جدي و قابل توجه است، خاطرنشان كرد: كاهش بارندگي‌ها به ادامه روند خشكسالي انجاميده است كه هشداري براي همه قلمداد مي‌شود.
اسلامي افزود: ميزان بارندگي از اول مهر ماه امسال تا پايان بهمن ماه 46 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته در استان كاهش يافته است كه اين كاهش در شهرستان خلخال 62 درصد است.
مديركل مديريت بحران استان اردبيل خواستار برنامه‌ريزي مسئولان شهرستان براي مقابله و رويارويي با خشكسالي احتمالي سال آينده در اين شهرستان شد.
اسلامي اظهار داشت: استقبال از بيمه محصولات كشاورزي در جنوب استان نسبت به شمال آن بسيار ضعيف بوده و دهياراني كه براي تشويق و ترغيب كشاورزان و باغداران به بيمه كردن محصولات خود در صندوق بيمه كشاورزي تلاش كنند مورد حمايت و تشويق قرار خواهند گرفت.
وي از پرداخت 55 ميليارد ريال اعتبار از محل اعتبارات حوادث غيرمترقبه و خشكسالي در سه سال گذشته به شهرستان خلخال خبر داد.
مديركل مديريت بحران استان اردبيل گفت: اين اعتبار بالاترين رقم اعتباري پرداخت شده در بين شهرستان‌هاي استان اردبيل است.
اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه امسال خسارات ناشي از حوادث غيرمترقبه خلخال كه به عنوان سه شهرستان پرحادثه استان محسوب مي شود از 400 ميليارد ريال در سال گذشته به 80 ميليارد ريال در سال جاري كاهش يافته است، تصريح كرد: دليل اصلي آن اجراي پروژه‌هاي جمع‌آوري آب‌هاي سطحي و هدايت آنها، اجراي سيل‌بندها و موارد پيشگيرانه با استفاده از اعتبار پرداخت شده در سطح شهرستان خلخال است.
وي عنوان داشت: امسال 2 ميليارد ريال اعتبار جديد از مديريت بحران استان براي هدايت آب‌هاي سطحي به شهرداري خلخال پرداخت شده و تلاش مي‌شود با كمك‌هاي مالي استان ساختمان سالن‌هاي چندمنظوره مديريت بحران خلخال و سه شهر بزرگ استان تكميل شده و مورد بهره‌برداري قرار بگيرد.
مديركل مديريت بحران استان اردبيل احداث شهرك‌هاي اضطراري اسكان، سالن‌هاي مديريت بحران، ساماندهي رودخانه‌ها، پل‌ها و سيل‌بندها، ايجاد سامانه هشدار سريع و تجهيز كارگروه‌هاي مديريت بحران در شهرستان‌هاي استان را از جمله برنامه‌هاي در دست اقدام براي پيشگيري و كاهش تلفات در صورت بروز حوادث قهري اعلام كرد.
انتهاي پيام/ج20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها