عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

آمار تلفات مرگ خاموش به صفر مي‌رسد

آمار تلفات مرگ خاموش به صفر مي‌رسد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:39 ب.ظ

با ساخت پنجره حساس به گاز مونوكسيد‌كربن؛
آمار تلفات مرگ خاموش به صفر مي‌رسد

خبرگزاري فارس: يك ايده‌پرداز و مخترع گفت: با ساخت و نصب پنجره حساس به گاز CO ديگر كسي دچار مرگ ناشي از گاز گرفتگي نمي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، اكرم سعادت پيش از ظهر امروز در حاشيه نخستين جشنواره ايده‌هاي نو و كارآفرين در مورد ايده خود اظهار داشت: اين ايده يك پنجره ريلي حساس به گاز CO است كه به محض نشست گاز خطرناك و كشنده مونواكسيد‌كربن در فضا پنجره‌ها به طور خودكار باز مي‌شود.
وي تصريح كرد: با نصب اين پنجره دو لايه در مكان‌هاي مختلف اداري و منازل ديگر دغدغه‌اي براي بروز حوادث جاني ناشي از نشست گاز مونوكسيد‌كربن وجود ندارد.
ايده‌پرداز اين طرح با اشاره به نحوه عملكرد اين طرح بيان داشت: اين پنجره‌هاي ريلي با نشست گاز در فضا به صورت عمودي، افقي و يا كشويي به صورت خودكار باز مي‌شوند و هواي تازه را وارد مكان آغشته از گاز مي‌كنند.
وي ادامه داد: از جمله ويژگي‌هاي اين پنجره دو لايه ايمني بالا، وزن سبك، نصب سريع و آسان و مقاومت در برابر انبساط و انقباض است.
سعادت افزود: ضد اشتعال بودن، مقاومت در برابر مواد شيميايي و گرد و غبار و نيز عايق بودن در برابر صدا و ارتعاش از ديگر ويژگي‌ها و مزاياي اين پنجره است.
وي خاطرنشان كرد: قيمت تمام شده هر متر‌مربع از اين پنجره در حدود 6 هزار تومان برآورد شده و نمونه مشابه آن تا به حال در دنيا ساخته نشده است.
انتهاي پيام/ج30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها