عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مهندسي ارزش به هدفمندكردن يارانه‌ها كمك مي‌كند

مهندسي ارزش به هدفمندكردن يارانه‌ها كمك مي‌كند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:39 ب.ظ

كارشناس مطالعات پروژه‌هاي پتروشيمي:
مهندسي ارزش به هدفمندكردن يارانه‌ها كمك مي‌كند

خبرگزاري فارس: كارشناس مطالعات و برنامه‌ريزي در پروژه‌هاي پتروشيمي كشور گفت: به كارگيري مهندسي ارزش در امور اجرايي جامعه، به جريان همدفمند كردن يارانه‌ها كمك شاياني مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، سعيد زماني، ارائه‌دهنده مقاله "مديريت پروژه در خدمت توسعه و تعالي " در همايش روز مهندس در سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مهندسي ارزش بدين معناست كه در امور اجرايي به ويژه در حوزه شهرسازي با حفظ منافع و كاركرد قبلي بتوان هزينه‌هاي جاري را كاهش داد.
وي تصريح كرد: ابزار مناسب براي توسعه سياسي و اقتصادي كشور، اجرا شدن صحيح پروژه‌هاست.
كارشناس مطالعات و برنامه‌ريزي در پروژه‌هاي پتروشيمي كشور افزود: پروژه‌ها ابزار دستيابي به اهداف راهبردي يك جامعه هستند و در اهداف راهبردي، افزايش سطح آگاهي‌هاي پيشين و داشتن نگاه بلندمدت بسيار اهميت دارد.
زماني ادامه داد: يك هدف هوشمند بايد مشخص، قابل اندازه‌گيري، زمان‌دار، معقول و دست‌يافتني باشد.
وي تصريح كرد: ارائه پروژه‌هاي بزرگ اگر با تاخير صورت گيرد، مي‌تواند كشور را متحمل هزينه‌هاي هنگفت كند و از سوي ديگر نبايد كيفيت اجرايي از ياد برده شود.
كارشناس مطالعات و برنامه‌ريزي در پروژه‌هاي پتروشيمي كشور ادامه داد: مديريت زمان تنها شاخص مديريت پروژه نيست بلكه يك نهم مديريت پروژه را به خود اختصاص مي‌دهد.
زماني اضافه كرد: مديريت محدوده مكاني، منابع انساني، ريسك‌‌پذيري، ارتباطات و ... از ديگر شاخص‌هاي موجود در مديريت پروژه هستند.
وي گفت: مديريت صحيح يك پروژه يكي از عوامل موفقيت آن محسوب مي‌شود و داشتن يك نظام پيمانكاري توانمند و نيروي كاري متخصص نيز بسيار در اين زمينه موثر است.
كارشناس مطالعات و برنامه‌ريزي در پروژه‌هاي پتروشيمي كشور افزود: موسسه جهاني مديريت پروژه از سال 1369 تشكيل شده است كه تاكنون بيش از نيم ميليون نفر عضو و 400 هزار دارنده گواهينامه مديريت پروژه در دنيا دارد.
زماني گفت: مديريت پروژه در ايران و ساير كشورها در حوزه دانشگاهي به عنوان يك تخصص مكمل در نظر گرفته مي‌شود و اين در حالي است كه مي‌توان به آن نگاهي حرفه‌اي‌تر داشت.
مقاله سعيد زماني، كارشناس ارشد مديريت اجرايي و كارشناس مطالعات و برنامه‌ريزي در پروژه‌هاي پتروشيمي كشور با عنوان "مديريت پروژه در خدمت توسعه و تعالي " در اين همايش به عنوان مقاله برتر شناخته شد.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها