عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

مهندسي ارزش به هدفمندكردن يارانه‌ها كمك مي‌كند

مهندسي ارزش به هدفمندكردن يارانه‌ها كمك مي‌كند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:39 ب.ظ

كارشناس مطالعات پروژه‌هاي پتروشيمي:
مهندسي ارزش به هدفمندكردن يارانه‌ها كمك مي‌كند

خبرگزاري فارس: كارشناس مطالعات و برنامه‌ريزي در پروژه‌هاي پتروشيمي كشور گفت: به كارگيري مهندسي ارزش در امور اجرايي جامعه، به جريان همدفمند كردن يارانه‌ها كمك شاياني مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، سعيد زماني، ارائه‌دهنده مقاله "مديريت پروژه در خدمت توسعه و تعالي " در همايش روز مهندس در سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مهندسي ارزش بدين معناست كه در امور اجرايي به ويژه در حوزه شهرسازي با حفظ منافع و كاركرد قبلي بتوان هزينه‌هاي جاري را كاهش داد.
وي تصريح كرد: ابزار مناسب براي توسعه سياسي و اقتصادي كشور، اجرا شدن صحيح پروژه‌هاست.
كارشناس مطالعات و برنامه‌ريزي در پروژه‌هاي پتروشيمي كشور افزود: پروژه‌ها ابزار دستيابي به اهداف راهبردي يك جامعه هستند و در اهداف راهبردي، افزايش سطح آگاهي‌هاي پيشين و داشتن نگاه بلندمدت بسيار اهميت دارد.
زماني ادامه داد: يك هدف هوشمند بايد مشخص، قابل اندازه‌گيري، زمان‌دار، معقول و دست‌يافتني باشد.
وي تصريح كرد: ارائه پروژه‌هاي بزرگ اگر با تاخير صورت گيرد، مي‌تواند كشور را متحمل هزينه‌هاي هنگفت كند و از سوي ديگر نبايد كيفيت اجرايي از ياد برده شود.
كارشناس مطالعات و برنامه‌ريزي در پروژه‌هاي پتروشيمي كشور ادامه داد: مديريت زمان تنها شاخص مديريت پروژه نيست بلكه يك نهم مديريت پروژه را به خود اختصاص مي‌دهد.
زماني اضافه كرد: مديريت محدوده مكاني، منابع انساني، ريسك‌‌پذيري، ارتباطات و ... از ديگر شاخص‌هاي موجود در مديريت پروژه هستند.
وي گفت: مديريت صحيح يك پروژه يكي از عوامل موفقيت آن محسوب مي‌شود و داشتن يك نظام پيمانكاري توانمند و نيروي كاري متخصص نيز بسيار در اين زمينه موثر است.
كارشناس مطالعات و برنامه‌ريزي در پروژه‌هاي پتروشيمي كشور افزود: موسسه جهاني مديريت پروژه از سال 1369 تشكيل شده است كه تاكنون بيش از نيم ميليون نفر عضو و 400 هزار دارنده گواهينامه مديريت پروژه در دنيا دارد.
زماني گفت: مديريت پروژه در ايران و ساير كشورها در حوزه دانشگاهي به عنوان يك تخصص مكمل در نظر گرفته مي‌شود و اين در حالي است كه مي‌توان به آن نگاهي حرفه‌اي‌تر داشت.
مقاله سعيد زماني، كارشناس ارشد مديريت اجرايي و كارشناس مطالعات و برنامه‌ريزي در پروژه‌هاي پتروشيمي كشور با عنوان "مديريت پروژه در خدمت توسعه و تعالي " در اين همايش به عنوان مقاله برتر شناخته شد.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها