عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

9 آزمايشگاه كنترل كيفي آب در چهارمحال و بختياري فعال است

9 آزمايشگاه كنترل كيفي آب در چهارمحال و بختياري فعال است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:39 ب.ظ

مديرعامل شركت آبفاي چهارمحال و بختياري:
9 آزمايشگاه كنترل كيفي آب در چهارمحال و بختياري فعال است

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت آبفاي چهارمحال و بختياري گفت: در حال حاضر 9 آزمايشگاه كنترل كيفي آب در اين استان فعال است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، حشمت‌الله هاشمي ظهر امروز در بازديد از پروژه احداث تصفيه‌خانه فاضلاب شهر بن از توابع شهركرد از پيشرفت فيزيكي 20 درصدي فاضلاب شهري بن خبر داد و گفت: عمليات اجرايي احداث تصفيه‌خانه فاضلاب شهر بن در سال‌جاري آغاز و تاكنون افزون بر 20 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.
وي با اشاره به آزمايشگاه‌هاي فاضلاب فعال در اين استان، گفت: در حال حاضر چهار واحد آزمايشگاه فاضلاب در شهرهاي شهركرد، بروجن، سامان و فارسان فعال است كه آزمايشات آن باتوجه به نوع فاكتور به‌صورت روزانه، هفتگي و فصلي انجام مي‌شود.
هاشمي خاطرنشان كرد: اكثر سامانه‌هاي گندزدايي شركت با استفاده از كلرزن‌هاي گازي عمل گندزدايي منابع آب را انجام مي‌دهد كه علاوه بر اين روش از كلرزن‌هاي مايعي و سيستم اشتعه ماوراي بنفش استفاده مي‌شود.
مديرعامل شركت آبفاي چهارمحال و بختياري ادامه داد: در حال حاضر حد استاندارد كلر در آب 0.8- 0.2 PPM است كه در سال‌جاري 24 هزار و 921 مورد كلرسنجي شبكه و مخازن در اين استان صورت گرفته است.
وي همچنين در ادامه تعداد آزمايشگاه‌هاي شركت آب و فاضلاب استان را 9 واحد اعلام كرد و گفت: برهمين اساس به‌مرور ارتقاي بهداشت و كيفيت آب آزمايشات ميكروبي به صورت روزانه در چهار شهر شهركرد، بروجن، فارسان و لردگان انجام و آزمايشات شيمي به صورت فصلي انجام مي‌شود.
هاشمي در ادامه با اشاره به ديگر طرح‌هاي در دست اقدام اين شركت در بحث احداث سيستم فاضلاب شهري، گفت: علاوه بر شهر بن، تصفيه‌خانه فاضلاب شهر لردگان نيز در دست ساخت است.
وي ادامه داد: همچنين به‌زودي عمليات اجرايي تصفيه‌خانه فاضلاب شهر بلداجي نيز آغاز خواهد شد.
هاشمي تأكيد كرد: ساخت و توسعه تأسيسات جمع‌آوري فاضلاب علاوه بر گسترش ضريب بهداشت عمومي و سلامت جامعه نقش زيادي در حفظ آب‌هاي زيرزميني و پيشگيري از آلوده شده نعمت خداوند ايفا مي‌كند.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها