عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سند اشتغال استان اردبيل اجرايي مي‌شود

سند اشتغال استان اردبيل اجرايي مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:52 ب.ظ

از سال آينده؛
سند اشتغال استان اردبيل اجرايي مي‌شود

خبرگزاري فارس: استاندار اردبيل گفت: از سال آينده سند توسعه اشتغال استان اردبيل كه مراحل تدوين و تنظيم نهايي را سپري مي‌كند عملياتي و اجرايي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، سيد حسين صابري پيش از ظهر امروز در جلسه شوراي توسعه و برنامه‌ريزي‌ استان اردبيل به اولويت دولت در سال آينده در باب اشتغال و توسعه متوازن در كشور اشاره كرد و اظهار داشت: ما اين حركت را از ماه‌ها پيش آغاز كرد‌ه‌ايم و اميدواريم با تهيه سند اشتغال آن هم به صورت استاني و با در نظر گرفتن واقعيت‌ها و فرصت‌هاي موجود در استان اردبيل بتوانيم در اين كار پيش‌قدم باشيم.
وي گفت: با تهيه سند اشتغال استان اردبيل متناسب با ظرفيت‌ها، منابع و موقعيت خود تلاش خواهيم كرد تا به يك پروسه اشتغال پايدار و در كنار آن افزايش ارزش افزوده استان اردبيل دست يابيم.
صابري خاطرنشان كرد: در باب ايجاد فرصت‌هاي اشتغال با حضور اعضاي موثر كار‌گروهي را با عنوان ترويج و توسعه گياهان دارويي در استان اردبيل راه‌اندازي كرديم تا بتوانيم از اين فرصت طلايي بدون كمترين هزينه سرمايه‌گذاري به نفع ايجاد فرصت‌هاي اشتغال بهره‌برداري كنيم.
وي تصريح كرد: در اين باب نياز به اعتبار به صورت مشخص نيست و ما مي‌توانيم با ترويج و ترغيب كشاورزان و روستاييان به توليد گياهان دارويي حتي در بحث كشت با خريد تضميني اقدام موثر و اساسي داشته باشيم.
استاندار اردبيل افزود: در اين باب بيش از نيمي از شهرهاي استان داراي قابليت و ظرفيت ممتاز است و اگر نياز به واحدهاي صنعتي فرآوري وجود داشته باشد مي‌توان از اين فرصت نيز استفاده كرد.
رئيس كارگروه اشتغال استان به طرح جديد توليد اتانول از ضايعات سيب‌زميني اشاره كرد و افزود: با توجه به اين‌كه استان اردبيل در توليد سيب‌زميني به عنوان يك محصول استراتژيك از جايگاه ممتاز برخوردار است، مي‌توان از ضايعات اين محصول نيز به عنوان مكمل بنزين با هدف جلوگيري از آلودگي هوا و محيط زيست استفاده و اقدام به توليد آن كرد.
صابري تصريح كرد: انتظار داريم اين واحد صنعتي اوايل سال آينده عمليات اجرايي خود را آغاز كند.
وي همچنين از برگزار نشدن جشنواره شهيد رجايي با دلايل واهي و تامين نشدن اعتبار گلايه كرد و افزود: تجليل از دستگاه‌هاي برتر و مديران و كاركنان فعال بودجه‌ كلان نمي‌خواهد كه بخواهيم برگزار نشدن آن را ناشي از نداشتن اعتبار بدانيم.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، استاندار اردبيل در مورد استفاده از آسفالت پليمري نيز گفت: هرچند قيمت اين نوع آسفالت دو برابر است اما عمر مفيد آن با توجه به شرايط جوي استان اردبيل چندين برابر آسفالت‌هاي معمولي است كه اميدواريم با همكاري دستگاه‌هاي متولي، از اين آسفالت‌ها به شكل مناسب استفاده شود.
صابري در پايان از مصوبات خوب شوراي سلامت استان اردبيل قدرداني كرد و افزود: اين شورا خارج از وظايف خود بنا به احساس تكليف در برابر تامين سلامت مردم در بخش‌هاي مختلف وارد كار شده و در موضوعات مختلف انجام وظيفه كرده است.
انتهاي پيام/خ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها