عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تبريز نيازمند فضاهاي آموزشي متعدد است

تبريز نيازمند فضاهاي آموزشي متعدد است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:52 ب.ظ

دبير شوراي اداره آموزش و پرورش تبريز:
تبريز نيازمند فضاهاي آموزشي متعدد است

خبرگزاري فارس: دبير شوراي اداره آموزش و پرورش شهرستان تبريز گفت: نياز به فضاهاي آموزشي در تبريز ادامه دارد و حضور خيران و صنايع در اين زمينه ضروري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، عليرضا صيادي ظهر امروز در جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان تبريز با اشاره به قانون تشكيل شوراهاي آموزش و پرورش كشور اظهار داشت: در اين قانون پيش‌بيني شده تا چنانچه اشخاص حقيقي و حقوقي در راستاي مدرسه‌سازي و فضاهاي آموزشي اقدام كنند به عنوان هزينه‌هاي مالياتي محسوب مي‌شود.
وي تاكيد كرد: با توجه به اين بند قانوني و وجود صنايع و كارخانجات بزرگ در تبريز ظرفيت زيادي براي مدرسه‌سازي از طريق اين بند قانوني وجود دارد.
دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان تبريز گفت: براي دستيابي به عدالت آموزشي نياز به فضاهاي آموزشي مطلوب منطبق با استانداردهاي آموزش و پرورش است تا همه دانش‌آموزان از فضاي كافي براي ادامه تحصيل برخوردار باشند.
وي يادآور شد: در حال حاضر اكثر مدارس در تبريز دو شيفته هستند و سياست مسئولان آموزش و پرورش بر اين مسئله استوار شده كه مدارس تك نوبته باشند.
دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان تبريز ادامه داد: برگزاري مدارس قرآني نيز در مدارس مورد توجه قرار گرفته است كه با توجه به دو نوبته بودن اكثر مدارس در تبريز عملاً كيفيت اين مدارس پايين مي‌آيد.
صيادي گفت: نياز به فضاهاي آموزشي در تبريز تداوم دارد و در مركز شهر تبريز و روستاهاي اطراف تبريز وضعيت دو شيفته بودن مدارس و تراكم بالاي دانش آموز وجود دارد.
دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان تبريز، با تقدير از عملكرد نوسازي مدارس اظهار داشت: مسئولان اين اداره كل در راستاي رعايت عدالت براي مدرسه‌سازي ميان نواحي آموزش و پرورش تبريز تلاش زيادي داشته و عملكرد مورد تقديري دارند.
وي افزود: در شهر تبريز اشخاص حقيقي و حقوقي در بحث مدرسه‌سازي فعال هستند و اخيراً در باغ معروف تبريز نسبت به اين مسئله از طرف بخش خصوصي اقدام شده است.
صيادي بر امانتداري آموزش و پرورش در امر هدايت منابع مالي خيران به امر مدرسه‌سازي تاكيد كرد و گفت: امانتداري مسئولان آموزش و پرورش از طرف خيران مورد تاكيد چندباره قرار گرفته است و منابع مردمي در راستاي اهداف خيران هزينه شده است.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها