عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تبريز نيازمند فضاهاي آموزشي متعدد است

تبريز نيازمند فضاهاي آموزشي متعدد است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:52 ب.ظ

دبير شوراي اداره آموزش و پرورش تبريز:
تبريز نيازمند فضاهاي آموزشي متعدد است

خبرگزاري فارس: دبير شوراي اداره آموزش و پرورش شهرستان تبريز گفت: نياز به فضاهاي آموزشي در تبريز ادامه دارد و حضور خيران و صنايع در اين زمينه ضروري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، عليرضا صيادي ظهر امروز در جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان تبريز با اشاره به قانون تشكيل شوراهاي آموزش و پرورش كشور اظهار داشت: در اين قانون پيش‌بيني شده تا چنانچه اشخاص حقيقي و حقوقي در راستاي مدرسه‌سازي و فضاهاي آموزشي اقدام كنند به عنوان هزينه‌هاي مالياتي محسوب مي‌شود.
وي تاكيد كرد: با توجه به اين بند قانوني و وجود صنايع و كارخانجات بزرگ در تبريز ظرفيت زيادي براي مدرسه‌سازي از طريق اين بند قانوني وجود دارد.
دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان تبريز گفت: براي دستيابي به عدالت آموزشي نياز به فضاهاي آموزشي مطلوب منطبق با استانداردهاي آموزش و پرورش است تا همه دانش‌آموزان از فضاي كافي براي ادامه تحصيل برخوردار باشند.
وي يادآور شد: در حال حاضر اكثر مدارس در تبريز دو شيفته هستند و سياست مسئولان آموزش و پرورش بر اين مسئله استوار شده كه مدارس تك نوبته باشند.
دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان تبريز ادامه داد: برگزاري مدارس قرآني نيز در مدارس مورد توجه قرار گرفته است كه با توجه به دو نوبته بودن اكثر مدارس در تبريز عملاً كيفيت اين مدارس پايين مي‌آيد.
صيادي گفت: نياز به فضاهاي آموزشي در تبريز تداوم دارد و در مركز شهر تبريز و روستاهاي اطراف تبريز وضعيت دو شيفته بودن مدارس و تراكم بالاي دانش آموز وجود دارد.
دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان تبريز، با تقدير از عملكرد نوسازي مدارس اظهار داشت: مسئولان اين اداره كل در راستاي رعايت عدالت براي مدرسه‌سازي ميان نواحي آموزش و پرورش تبريز تلاش زيادي داشته و عملكرد مورد تقديري دارند.
وي افزود: در شهر تبريز اشخاص حقيقي و حقوقي در بحث مدرسه‌سازي فعال هستند و اخيراً در باغ معروف تبريز نسبت به اين مسئله از طرف بخش خصوصي اقدام شده است.
صيادي بر امانتداري آموزش و پرورش در امر هدايت منابع مالي خيران به امر مدرسه‌سازي تاكيد كرد و گفت: امانتداري مسئولان آموزش و پرورش از طرف خيران مورد تاكيد چندباره قرار گرفته است و منابع مردمي در راستاي اهداف خيران هزينه شده است.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها