عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بخش‌ خصوصي در كاهش سزارين فعال‌تر شود

بخش‌ خصوصي در كاهش سزارين فعال‌تر شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

دبير اجرايي همايش ارتقاي زايمان طبيعي:
بخش‌ خصوصي در كاهش سزارين فعال‌تر شود

خبرگزاري فارس: دبير اجرايي همايش بررسي راهكارهاي ارتقاي كمي و كيفي زايمان طبيعي گفت: بخش خصوصي بايد در امر كاهش سزارين و افزايش زايمان طبيعي فعال‌تر شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، حسين مشكاتي پيش از ظهر امروز در همايش بررسي راهكارهاي ارتقاي كمي و كيفي زايمان طبيعي در دانشكده پرستاري دانشگاه علوم پزشكي اصفهان اظهار داشت: از سال گذشته بيمارستان‌هاي دولتي به شكل فعالي در امر كاهش سزارين وارد شدند كه بايد بخش‌ خصوصي هم در اين امر وارد شود تا بتوان در آينده نزديك شاهد كاهش جدي سزارين در جامعه بود.
وي اضافه كرد: از آنجايي كه بيمارستان‌هاي دولتي به علت كمبود بودجه توان كاهش سزارين را ندارند به همين منظور بايد بخش خصوصي نيز در اين امر دخيل شوند و با همكاري يكديگر در روند كاهش آمار سزارين تلاش كنند.
وي بيان داشت: آمار بالاي سزارين در جامعه و عوارض نامطلوب روحي و رواني كه بر مادران باردار و فرزندان مي‌گذارد، باعث شده كه بخش‌ خصوصي هم در اين مسئله خود را دخيل سازند.
دبير اجرايي همايش بررسي راهكارهاي ارتقاي كمي و كيفي زايمان طبيعي خاطرنشان كرد: از آنجايي ‌كه ماماها نقش موثري در كاهش سزارين دارند، به همين منظور بايد در طول زايمان به شكل فعالي وارد شوند تا بتوان در زايمان طبيعي گام موثري برداشت.
وي ادامه داد: در حال حاضر مسئولان به آمار بالاي سزارين توجه جدي ندارند و به همين دليل سعي كرديم در قالب همايش تحت عنوان بررسي راهكارهاي ارتقاي كمي و كيفي زايمان طبيعي با همكاري جمعيت مامايي استان اصفهان، مسئولان دانشگاه علوم پزشكي و بخش خصوصي برگزار شود.
مشكاتي افزود: نقش مديريت در راهكارهاي كاهش سزارين، راهكارهاي كاهش سزارين از ديدگاه‌هاي مختلف، گزارش عملكرد مركز زنان و مامايي بيمارستان و بررسي شيوه‌هاي همكاري و تعامل با متخصصان زنان و زايمان و كارشناسان مامايي، زايمان طبيعي و سزارين از ديدگاه متخصصين نقش زايمان طبيعي و فيزيولوژيك در سلامت مادران از محورهاي اين همايش است.
وي تصريح كرد: با برپايي اين همايش سعي شد ضمن ايجاد حساس‌سازي سزارين براي مسئولان، بر نقش بخش خصوصي در كاهش اين امر تاكيد كنيم.
انتهاي پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها