عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

برگزاري آزمون تعيين صلاحيت مهندسان با حضور 6500 داوطلب

برگزاري آزمون تعيين صلاحيت مهندسان با حضور 6500 داوطلب
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

رئيس گروه نظام مهندسي خراسان رضوي خبر داد:
برگزاري آزمون تعيين صلاحيت مهندسان با حضور 6500 داوطلب

خبرگزاري فارس: رئيس گروه نظام مهندسي خراسان رضوي از برگزاري تعيين صلاحيت مهندسان، كاردانان و معماران تجربي خراسان رضوي با حضور 6 هزار و 500 داوطلب خبر داد.

محمدحسن اكبرزاده ابراهيمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: اين آزمون پنجم و ششم اسفندماه سال جاري در مشهد برگزار مي‌شود.
قائم‌مقام سازمان مسكن و شهرسازي خراسان رضوي تاكيد كرد: براساس قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، مهندسان، كاردان‌هاي فني ساختمان و معماران تجربي براي اينكه اجازه فعاليت حرفه‌اي پيدا كنند بايد پروانه اشتغال به كار حرفه‌اي از وزارت مسكن و شهرسازي دريافت كنند.
وي ادامه داد: اين افراد براي دريافت اين پروانه بايد در آزموني كه وزارت مسكن و شهرسازي برگزار مي‌كند شركت كنند و در صورت قبولي و داشتن سه سال كار حرفه‌اي اين پروانه را دريافت مي‌كنند.
نماينده تام‌الاختيار سازمان مسكن و شهرسازي خاطرنشان كرد: اين آزمون را سازمان سنجش، نطام مهندسي، كانون كاردان‌هاي ساختمان، انجمن معماران تجربي و سازمان مسكن و شهرسازي به صورت مشترك برگزار مي‌كند.
اكبرزاده ابراهيمي گفت: با توجه به تعداد معماران تجربي و كاردان‌هاي ساختمان و مهندسان اين آزمون به صورت دو مرحله‌اي برگزار مي‌شود.
وي با اشاره به شركت 6 هزار و 500 نفر از مهندسان، كاردان‌هاي فني ساختمان و معماران تجربي در اين آزمون گفت: 944 نفر در معماري تجربي، 658 نفر كاردان فني ساختمان و بيش از 5 هزار نفر از مهندسان در اين آزمون‌ها شركت مي‌كنند.
مسئول برگزاري اين آزمون افزود: مهندسان و كاردان‌هاي فني ساختمان در رشته‌هاي عمران، نظارت و محاسبات، معماري، شهرسازي، تاسيسات مكانيك، تاسيسات برقي، ترافيك و نقشه‌برداري به رقابت مي‌پردازند.
وي افزود: اين آزمون‌ها امروز براي كاردان‌ها و مهندسان و براي معماران تجربي در مركز تربيت معلم شهيد بهشتي و دانشگاه شهيد منتظري برگزار شد.
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها