عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

روحانيان در برابر بدعت‌هاي ديني مقاومت كنند

روحانيان در برابر بدعت‌هاي ديني مقاومت كنند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

آيت‌الله يزدي:
روحانيان در برابر بدعت‌هاي ديني مقاومت كنند

خبرگزاري فارس: رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: وظيفه علما و روحانيان شناخت بدعت‌هاي ديني و مقاومت در مقابل آنها است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله محمد يزدي پيش از ظهر امروز (پنج‏شنبه) در هفتمين اجلاسيه جامعه مدرسين حوزه و علماي بلاد كه در تالار قدس مدرسه امام خميني برگزار شد، با بيان اينكه رهبري و مراجع معظم تقليد در رأس حوزه‌ها قرار دارند، تصريح كرد: حوزه بايد بر اساس نظرات اين بزرگواران عمل كند.
وي بيان داشت: كساني نيز هستند که در دوره عمرشان با همين تدريس علوم حوزوي بزرگترين خدمت را به دين و به مسلمانان كرده‌اند كه اگرچه شايد نام و نشان چنداني نداشته باشند، ولي با زندگي ساده و متعارفي روزگار خود را گذرانده‌اند.
رئيس شوراي عالي حوزه‌هاي علميه تصريح كرد: از اين قبيل اساتيد در حوزه‌هاي علميه بسيار زياد هستند كه بايد آنها را شناخت و از آنان قدرداني كرد.
وي خاطرنشان كرد: اساتيد حوزه كه در حال تدريس سطوح متوسطه يا عالي حوزه هستند، مسئوليت‌هاي سنگيني دارند كه بايد نسبت به انجام آن حساس باشند.
آيت‌الله يزدي اضافه كرد: يكي از امتيازات حوزه اين است كه روحانيون علاوه بر تحصيل، به تدريس نيز مشغول هستند و اين امري است كه در بسياري از مجامع علمي وجود ندارد.
وي با بيان ماموريت‌هاي اصلي حوزه‌هاي علميه و روحانيت تصريح كرد: شناخت حقايق اسلامي، دستورالعمل‌هاي ديني و احكام از جمله مأموريت‌هاي روحانيت به شمار مي‌روند.
رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم همچنين افزود: دومين ماموريت حوزه‌هاي علميه، شناخت معارف الهي، اصول اعتقادات و مسايل معرفتي است، به اين دليل كه مخالفان از راه تحقيق اعتقادات وارد مي‌شوند تا در فكر مسلمانان ترديد ايجاد كنند.
وي ادامه داد: حوزه‌اي كه بدون فقيه باشد حوزه نيست و حوزه‌هاي علميه بدون مفسر قرآن، محدث و استاد اخلاق و عرفان نيز حوزه‌هايي ضعيف خواهد بود.
آيت‌الله يزدي با بيان اينكه حوزه‌هاي علميه بايد بدانند كه علوم اسلامي منحصر به علم فقه نيست، تصريح كرد: حوزه علميه بدون فقه حوزه‌اي ناقص است.
وي در پايان خاطرنشان كرد: وظيفه علما و روحانيون شناخت بدعت‌هاي ديني و مقاومت در مقابل آنهاست و بايد طلاب به اين وظيفه به درستي عمل كنند.
انتهاي پيام/غ20/ح*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها