عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نيروي موجود براي مبارزه با قاچاق در بناب كافي نيست

نيروي موجود براي مبارزه با قاچاق در بناب كافي نيست
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:54 ب.ظ

معاون سازمان بازرگاني آذربايجان شرقي:
نيروي موجود براي مبارزه با قاچاق در بناب كافي نيست

خبرگزاري فارس: معاون نظارت و بازرسي سازمان بازرگاني استان آذربايجان شرقي گفت: نيروي موجود براي مبارزه با قاچاق در بناب كافي نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از بناب، اسماعيل عطاپور ظهر امروز در جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان بناب، نيروي انساني موجود براي مبارزه با پديده قاچاق كالا و ارز در شهرستان بناب را ناكافي دانست.
وي تصريح كرد: با وجود اينكه 85 درصد كشفيات در شهرستان بناب صورت مي‌گيرد اما نيروي موجود براي مبارزه با قاچاق كافي نيست.
عطارپور افزود: 3.5 درصد نيروي بازرسي و نظارت سازمان بازرگاني استان در شهرستان بناب قرار دارد، ولي با اين حال 6.4 عملكرد بازرسي و نظارت استان را به خود اختصاص داده است.
معاون نظارت و بازرسي سازمان بازرگاني استان آذربايجان شرقي با تأكيد بر لزوم يافتن راهكارهاي پيشگيري از گسترش قاچاق اظهار داشت: سازمان بازرگاني استان در اين زمينه گام‌هاي بزرگ و مؤثري برداشته كه كدگذاري كالاها، راه‌اندازي شبكه بازرسي و نظارت مردمي (طرح شبنم)، مشاركت دادن انجمن‌هاي صنفي حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان همچنين تكميل بانك‌هاي اطلاعاتي زيرمجموعه سازمان بازرگاني استان از جمله آنهاست.
وي روند چشمگير بازرسي‌هاي صورت گرفته در استان را در طول يك سال گذشته بسيار اثرگذار در كاهش تخلفات دانست و گفت: با آموزش‌هاي درستي كه در اين رابطه صورت گرفته، اين آموزش‌ها از طريق بازرسان به سطح بازار منتقل شده و اين امر در راستاي كاهش تخلفات نقش چشمگيري داشته است.
معاون نظارت و بازرسي سازمان بازرگاني استان آذربايجان شرقي تاكيد كرد: همگاني كردن مبارزه با قاچاق همراه با استمرار آن، نظارت بر چرخه‌ پول و كالا، اصل پيشگيري و بازدارندگي، دقت و حساسيت مضاعف دستگاه‌هاي كنترلي و نظارتي از جمله روش‌هاي اصولي در اين مبارزه است.
وي در خصوص آثار و پيامدهاي منفي قاچاق در جامعه گفت: بيكاري، پايين آمدن انگيزه سرمايه‌گذاري، نزول توليدات داخلي، رعايت نكردن استانداردهاي بهداشتي از جمله آثار منفي و تبعات ناشي از اين امر در جامعه است.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها