عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مأموران تاكسيراني؛ گمشده شهر شلوغ ساري

مأموران تاكسيراني؛ گمشده شهر شلوغ ساري
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:54 ب.ظ

شهروندان ساري عنوان كردند:
مأموران تاكسيراني؛ گمشده شهر شلوغ ساري

خبرگزاري فارس: به گفته شهروندان ساري، نظارت بر خودروهاي مسافربري در زمان اوج مسافر به حضور مأموران تاكسيراني نياز دارد كه حضورشان بسيار كمرنگ است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، خيابان‌هاي اصلي شهر ساري به ويژه ميدان ساعت و خيابان‌هاي اطراف آن موقع ظهر و غروب بسيار شلوغ است به طوري كه از ابتداي خيابان 18 دي تا نرسيده به ميدان شهدا و از ابتداي خيابان انقلاب تا نزديك ميدان شهرداري، از ابتداي خيابان مدرس تا سه راه امير مازندراني و ابتداي خيابان جمهوري تا نرسيده به دروازه بابل بسيار شلوغ و پر از مسافر است.
بيشتر مسافران اين خيابان‌ها دانش‌آموزان و دانشگاهيان هستند كه يا بايد به مدرسه بروند و يا راه خانه را در پيش گيرند و در اين ايام كه مقارن شد با خريد و تدارك جشن نورزي علتي ديگر بر شلوغي و ازدحام اين خيابان‌ها شد.
از طرفي با تمهيدات انديشيده شده توسط راهنمايي و رانندگي مازندران، طرح ترافيك و ممنوعيت خودروهاي شخصي به اين خيابان نير در زمان اوج ترافيك نيز انديشيده شد كه بازهم كار ساز نيست.
در ابتداي خيابان 18 دي به سمت پليس راه دليل اصلي شلوغي آن بيشتر مربوط به مسافران شهرهاي شرق مازندران است كه مسافربرهاي شخصي در مركز شهر اقدام به سوار و پياده كردن مسافران شرق استان مي‌كنند.
خبرگزاري فارس دغدغه مسافران ساروي كه در اين ساعت از روز در اين شهر تردد مي‌كنند را بيان مي‌كند.

* حداقل يك ساعت بايد در ايستگاه مورد نظر توقف كنيم
مرد جواني كه قصد سفر به شهرستان نكا را داشت مورد سؤال ما بود، از او پرسيديم؛ آيا در خارج از شهر محلي براي حمل مسافران برون شهري وجود ندارد، گفت: چرا وجود دارد ولي براي رسيدن تا محل ترمينال بايد حداقل يك ساعت در ايستگاه مورد نظر توقف كنيم ولي بدون دغدغه مسافربرهاي شخصي اين مشكل مرا برطرف مي‌كنند.
در همين حال كه مشغول گفت‌وگو بوديم از ميدان ساعت كه قلب مازندران نام گرفت سوار ماشين شهرستان نكا شد و از مركز شهر رفت.

* تاكسي در مركز شهر تردد نمي‌كند
خانم مسني كه منتظر ماشين بود تا به ميدان شهدا برود در مورد مشكلات تردد در اين وقت روز گفت: شما نگاه كنيد خيابان‌ها خلوت است و تاكسي در شهر تردد نمي‌كند، بايد مسئولان تاكسيراني بايد برنامه مناسب براي اين موقع از روز تعريف كنند تا شاهد حجم زيادي از جمعيت معطل ماشين نباشيم.
وي بيان داشت: نصفي از تردد جمعيت قابل هضم است ولي اين وضعي كه الان وجود دارد واقعا غيرقابل تحمل است.
اين شهروند مازندراني ادامه داد: براي تردد از مركز شهر تا ميدان بعدي در اين موقع از روز بايد نيم ساعت تا 45 دقيقه منتظر باشي ولي بدون دغدغه، ماشين مسافربري بهشهر در اين مكان تردد مي‌كنند.
وي تاكيد كرد: تردد تاكسي در اين ساعت از روز در مركز شهر بسيار كم است كه لازم است مسئولان تمهيداتي در اين مورد بينديشند.

* گاهي 45 دقيقه در صف تاكسي معطل مي‌مانم
پسر نوجواني كه تازه از مدرسه برمي‌گشت، عنوان كرد: ما ديگر به اين وضع عادت كرديم هر روز براي برگشت به خانه راهي كه بايد 10 دقيقه طي شود حدود 45 دقيقه فقط در صف تاكسي منتظر مي‌مانيم.
وي تنها دليل را كمبود ماشين در زمان اوج مسافر در شهر اعلام كرد و تاكيد كرد: نظارت مسئولان در زمان اوج مسافر بسيار كم است و گاهي اصلا كسي نيست كه رانندگان تاكسي را هدايت كند.

* گرفتن مسافر دربست در زمان شلوغي امري ناپسند است
در حال گفت‌گو با ديگر شهروندان بودم كه خانمي گفت: بيشتر رانندگان تاكسي در اين موقع از روز ترجيح مي‌دهند كه مسافر دربست بگيرند و در صورتي كه اين موضوع نادرست و خلاف قانون است.
وي بيان داشت: برخي از رانندگان ترجيح مي‌دهند تا چند مسير را خالي طي كنند تا مسافر دربستي سوار كنند و اگر مامور تاكسيراني در محل حضور داشته باشد مشكلات اين‌چنيني كمتر پيش مي‌آيد.

* زمان حضور ماموران تاكسيراني در شهر بايد افزايش يابد
مسافري ديگر بيان داشت: ماموران تاكسيراني بايد زمان حضور خود در ايستگاه را افزايش دهند و مدت زمان حضور خود را تا ساعت 14 و 30 دقيقه افزايش دهند در صورتي كه ساعت يك بعدازظهر به بعد اينجا نه ماموري است كه رانندگان را هدايت كند و نه تاكسي كه مسافر را سوار كند.

* در زمان اوج ترافيك ترجيح مي‌دهم استراحت كنم
از راننده تاكسي دليل عدم تردد به مركز شهر را مي‌پرسم كه اعلام مي‌كند؛در اين زمان ترافيك شهر سنگين است و ترجيح مي دهم استراحت كنم.

* مسافران خودشان نيز مراعات نمي‌كنند
يكي ديگر از شهروندان وقتي متوجه شد كه در حال تهيه گزارش هستيم، افزود: در زمان اوج با ترافيك مسافر بيش از نصفي از خيابان را جمعيت مي‌گيرد كه لازم است ابتدا خود مسافران مراعات كنند و يا ماموري نيز براي ساماندهي مسافران در اين زمان در نقاط حساس شهر گمارده شود.

* جريمه‌هاي رانندگي براي مسافربرهاي شخصي شرق استان پاسخگو نيست
اين مسافر ساروي با اعلام اينكه مسافران ابتداي خيابان 18 دي از همشهريان نكا و بهشهر هستند، افزود: لازم است براي كاهش ترافيك اين خيابان در يكي از خيابان‌هاي فرعي نظير خيابان خيام مكاني براي تردد آنها در نظر گرفته شود.
وي تصريح كرد: تاكنون با توجه به جريمه‌هايسي كه راهنمايي و رانندگي انجام داد كارساز نشد و اين مسافربرها به كار خود كماكان ادامه مي‌دهند.

* براي تردد از خيابان 18 دي تا بلوار طالقاني سوار ماشين‌هاي نكا مي‌شوم
وي مشكل عمده ديگر در اين بخش علاوه بر كمبود ماشين در اين زمان از روز را، تردد رانندگان در غير از مكان ايستگاهي عنوان كرد و بيان داشت: بخشي از مشكل به علت عدم حضور ماموران تاكسيراني است كه لازم است نظارت مناسب انجام شود.
وي ادامه داد: برخي مواقع براي تردد از ابتداي خيابان 18 دي تا بلوار طالقاني مجبور مي‌شوم سوار ماشين‌هاي نكا شوم چون براي سوار شدن ماشين‌هاي نكا نياز نيست چند ساعت در صف باشي.

* برخي از رانندگان تاكسي كم‌كاري مي‌كنند
يكي از راننده تاكسي كه خود را ملزم به رعايت قانون مي‌دانست با اذعان به اين موضوع كه برخي از رانندگان در اين موقع از روز كم‌كاري مي‌كنند، تاكيد كرد: وقتي قبول كرديم كه مسافران را در شهر جابجا كنيم بايد در همه حال گره‌گشاي كار مردم باشيم.
وي ادامه داد: با توجه به كهولت سن و بيماري كه دارم وظيفه خود مي‌دانم كه شهروندان را در اين موقع از روز جابجا كنم.
اين راننده مسن ساروي گفت: نياز است كه حضور ماموران تاكسيراني در اين موقع روز در ايستگاه‌هاي حساس شهر پررنگ‌تر باشد.
وي بيان داشت: در زماني كه ترافيك شهر كم است نياز به حضور مامور نيست ولي در زمان اوج مسافر بايد توجه به اين امر جدي‌تر شود.

* مشكل تردد مسافران در مركز شهر ساري مربوط به فصل خاصي نيست؛ تا بوده همين بود.
مسافر خانمي اظهار داشت: نياز است در مواقع ظهر و غروب واقعا تمهيدات مناسبي در ساري انديشيده شود تا مردم به مشكل برنخورند.
وي گفت: خيابان مركز شهر ساري هميشه پر از ازدحام جمعيت و شلوغي است و اين مربوط به فصل خاصي نيست كه واقعا لازم است فكر اساسي براي حل معضل مسافران انجام شد.
---------------------------
گزارش از جاويد عباسي
---------------------------
انتهاي پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها