عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

محدوده بافت فرسوده اردبيل به 965 هكتار افزايش يافت

محدوده بافت فرسوده اردبيل به 965 هكتار افزايش يافت
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:54 ب.ظ

مديركل مسكن و شهرسازي استان اردبيل:
محدوده بافت فرسوده اردبيل به 965 هكتار افزايش يافت

خبرگزاري فارس: مديركل مسكن و شهرسازي استان اردبيل گفت: با تصويب شوراي برنامه‌ريزي استان اردبيل محدوده بافت فرسوده شهر اردبيل به 965 هكتار افزايش يافت.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل صديف بدري پيش از ظهر امروز در جلسه شوراي برنامه‌ريزي استان با بيان اين‌كه پيش از اين محدوده بافت فرسوده شهري 537 هكتار بود اظهار داشت: در اين مصوبه بازنگري با كارهاي كارشناسي شركت عمران و بهسازي شهري انجام شد و با بررسي و مطالعات دقيق و در نظر گرفتن سه شاخصه ريز‌دانه‌گي، نفوذ‌پذيري معابر و مقاومت ساختمان اين محدوده به 965 هكتار افزايش يافت.
وي گفت: اضافه شدن 328 هكتار به محدوده بافت فرسوده شهر اردبيل حكايت از اين امر دارد كه متوليان امر بايد برنامه‌ريزي دقيق و مناسبي را داشته باشند.
دبير كارگروه مسكن و معماري استان اردبيل به مصوبه قانون پنجم توسعه كشور اشاره كرد و افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه كشور مسكن و شهرسازي و شهرداري‌ها موظف هستند 10 درصد بافت فرسوده شهرها را نوسازي كنند.
بدري با بيان اين كه با تسهيلات ارائه شده صاحبان اين املاك مي‌توانند اقدام به بهسازي و نوسازي واحدهاي مسكوني خود در اين محدوده بكنند افزود: اين بافت‌ها بايد از چهار ويژگي ناپايداري ساختمان، كوچه‌هاي تنگ، ساختمان‌هاي قديمي و شرايط امكان خدمات رساني به صورت عمومي را كه گاه با مشكل مواجه مي‌شود داشته باشند تا شهرداري در ارائه صدور پروانه ساخت اقدام لازم را انجام دهد.
وي گفت: با بهسازي بافت فرسوده شهري علاوه بر اينكه خدمات ارائه شده به مردم در مركز شهر بهبود پيدا مي‌كند بلكه در بروز حوادث و سوانح مختلف نيز شاهد مقاومت بنا هستيم.
مدير كل مسكن و شهرسازي استان اردبيل به مصوبه ديگر شوراي برنامه‌‌ريزي استان در مورد بهسازي بافت فرسوده شهر خلخال اشاره كرد و افزود: در اين شهرستان نيز با بررسي و مطالعات انجام شده 52 هكتار از بافت فرسوده شهري خلخال با افزايش 42 هكتاري به رقم 98 هكتار مي‌رسد.
بدري گفت از 661 هكتار سطح شهر خلخال 10 درصد آن بافت فرسوده است كه در يك برنامه‌ريزي مدون تلاش مي‌كنيم اين مناطق را احيا و بازسازي كنيم.
عضو شوراي برنامه‌ريزي استان با قدرداني از راي مثبت اعضاي شوراي برنامه‌ريزي براي عملياتي شدن اين امر در مورد برگزاري جلسات كارگروه مسكن و شهرسازي نيز گفت: ما در چهار ماه گذشته سه جلسه را برگزار كرديم كه در اين جلسات كارگروه 60 مصوبه داشته كه بخشي از آنها در مرحله اجراست.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها