عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كسب رتبه سوم كشوري توسط نظام مهندسي مازندران

كسب رتبه سوم كشوري توسط نظام مهندسي مازندران
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:55 ب.ظ

رئيس سازمان نظام مهندسي كشاورزي مازندران خبر داد:
كسب رتبه سوم كشوري توسط نظام مهندسي مازندران

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي مازندران گفت: سازمان نظام مهندسي مازندران در جذب تعداد اعضاي نظام سازماني، رتبه سوم كشوري را كسب كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ساري، وحيد كاوه ظهر امروز در همايش روز مهندس كه از سوي بسيج مهندسان و سازمان نظام مهندسي كشاورزي برگزار شد، بيان داشت: يكي از دغدغه‌هاي اصلي پيشكسوتان بخش كشاورزي عدم وجود تشكل و صنفي بوده كه بتواند مجموعه تحصيل‌كرده‌هاي كشاورزي را ساماندهي و با زيرپوشش قراردادن اين اقشار مدافع حقوق آنها باشد.
وي افزود: در سال 80 پيشنهاد ايجاد سازمان نظام مهندسي در مجلس مصوب و در مهر همان سال به استان‌ها ابلاغ و تشكيل آن مورد تأييد قرار گرفت.
كاوه با بيان اينكه اقبال ايجاد سازمان نظام مهندسي در مازندران چشمگير بود، تصريح كرد: اين مهم در ابتداي سال 80 محقق در پايان همان سال سازمان نظام مهندسي به طور رسمي با حمايت مسئولان استان در سازمان جهاد كشاورزي شروع به كار كرد.
وي احياشدن سازمان نظام مهندسي را در گرو گذشت زمان دانست و اظهار داشت: هم اكنون 110 شركت كشاورزي ساماندهي شده است كه موجب شد تا حضور مهندسان كشاورزي در منطقه ثبات و ضريب اعتماد كشاورزان را به همراه داشته باشد.
رئيس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي مازندران ورود مهندسان در كنار كشاورزان را موجب ارتقاي كمي و كيفي توليدات كشاورزي دانست و يادآور شد: مهندسان تحصيلكرده بخش كشاورزي در قالب ناظران در اراضي كشاورزي گندم، برنج، كلزا، محصولات دامي و شبكه مراقبت و نيز خدمات مشاوره علمي خود را ارائه كرده و نظارتي تخصصي دارند.
كاوه با اشاره به اينكه در سال جاري اجرايي شدن اصل 44 مبني بر خصوصي‌سازي در كشور روند مطلوبي را طي كرده است، افزود: مازندران از استان‌هاي معين براي انجام واگذاري فعاليت‌هاي كشاورزي به تشكل‌ها بود كه در اين امر موفق بوده‌ايم.
وي درباره ايجاد شهرك‌هاي دامپروري و گلخانه‌اي در مازندران گفت: اراضي در اين بخش مشخص و تخصيص اعتبارات براي ايجاد زيرساخت‌ها تعيين شد كه در اين رابطه بيش از 400 نفر از مهندسان بخش كشاورزي در شركت‌ها گنجانده شدند.
كاوه با بيان اينكه در سازمان نظام مهندسي مباحث تخصصي بخش كشاورزي و منابع طبيعي با رويكرد بهره‌وري از ظرفيت‌ها فعاليت مي‌كند، يادآور شد: مباحث نظام گلخانه‌اي، سبزي و سيفي، باغداري، كشاورزي، نظام جامع دامپروري، طرح آمارگيري، واگذاري فعاليت‌هاي آموزشي و نيز مشاركت نظام مهندسي در هدفمندي يارانه‌ها از مسائلي بود كه در مدت پنج ماهه دوم سال جاري به آن پرداخته شد.
رئيس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي مازندران مسائل قابل پيگيري را در اين بخش عنوان كرد و خاطرنشان كرد: ايجاد اشتغال، ارتقاي سطح دانش علوم نوين كشاورزي، حمايت از حقوق مهندسان و دفاع از فعاليت‌هاي بخش علمي كشاورزي اهدافي است كه به استمرار توليد و تعالي كمي و كيفي كشاورزي مرتبط مي‌شود.
وي با بيان اينكه هرچه طول عمر سازمان نظام مهندسي افزايش مي‌يابد، افراد بيشتري از تحصيلكرده‌ها به عضويت اين سازمان درآمدند، تصريح كرد: هم اكنون 9 هزار و800 نفر عضو نظام مهندسي كشاورزي مازندران هستند.
كاوه تصريح كرد: به تفكيك اعضا، 9 هزار و110 نفر كارشناس،50 نفر دكترا و بيش از 600 نفر كارشناس ارشد در بخش كشاورزي عضو نظام مهندسي هستند.
وي تعداد اعضاي نظام مهندسي كشاورزي را در سطح كشور 147 هزار نفر عنوان كرد و افزود: مازندران با هفت درصد از سهم مهندسان كشاورزي و منابع طبيعي رتبه سوم را بعد از تهران و اصفهان كسب كرده است كه جايگاه مازندران و اصفهان در برهه‌اي از زمان متغير است.
انتهاي پيام/خ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها