عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

برگزاري همايش ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش

برگزاري همايش ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:55 ب.ظ

برگزاري همايش ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش

خبرگزاري فارس: امروز نخستين همايش ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش در شهر قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حميد قاسمي، معاون ارتباطات، آموزش و امور فرهنگي سازمان تربيت بدني در اين مراسم طي سخناني ضمن تبريك هفته وحدت اظهار داشت: اين همايش حركتي براي تقويت وحدت ميان حوزه علميه و سازمان تربيت بدني با هدف توسعه معنويات در ورزش و به تبع آن رشد و تعالي جامعه است.
وي با اشاره به پيشينه تاريخي شاخص‌هاي ورزش از دوره باستان تاكنون گفت: در دوره باستان ويژگي‌هاي جسماني به عنوان محور و اصل قرار داشت، در دوره بعد، بهره هوشي ملاك اصلي برتري افراد در جوامع در نظر گرفته شد و در دوره سوم برتري هوش هيجاني به عنوان شاخص اضافه شد.
معاون ارتباطات، آموزش و امور فرهنگي سازمان تربيت بدني خاطرنشان كرد: ورزش به عنوان يكي از ابزارهاي بسيار مهم در جوامع بشري، همواره امكاني را فراهم مي‌كند كه هر جامعه‌اي انسان‌هاي خود را بهتر معرفي كرده و تفكر خود را به جهان صادر كند.
وي با بيان اينكه در ورزش پنج ارتباط فردي، بين فردي، گروهي، جمعي و معنوي وجود دارد، ابراز داشت: در هريك از اين ارتباطات پيوستاري وجود دارد كه در يك سر آن خصلت خوب و در سر ديگر آن خصلت بد وجود دارد كه براي رسيدن به تعادل و ارتباط منطقي در هريك از آنها به معنويت نيازمنديم.
قاسمي با اشاره به رواياتي از ائمه(ع) و پيامبر اسلام(ص) در مورد اهميت ورزش گفت: پيامبر(ص) بر سه ورزش شنا، تيراندازي و اسب سواري و امام حسين(ع) نيز بر حفظ سلامتي بدن در طول عمر تاكيد كرده‌اند.
وي با اشاره به وارداتي شناخته شدن برخي ورزش‌ها مانند فوتبال، بسكتبال و واليبال گفت: در ريشه يابي تاريخي از بسياري از اين ورزش‌ها مشاهده مي‌كنيم كه تاريخ پيدايش آنها مربوط به ايران است و غربي‌ها تنها آن را ضابطه‌مند كرده و به ما برگرداندند.
معاون ارتباطات، آموزش و امور فرهنگي سازمان تربيت بدني با مقايسه بازي منصفانه و بازي جوانمردانه ابراز داشت: بازي منصفانه از نمودهاي جديد ورزش در فرهنگ غرب است كه با بازي جوانمردانه متفاوت است، فتوت و جوانمردي مخصوص فرهنگ اسلامي و ايراني است و در فتوت نامه‌هاي ماندگار از بزرگان، بندهايي وجود دارد كه مبتني بر مفاهيم اسلامي است.
وي در پايان ابراز داشت: 50 مقاله به دبيرخانه همايش ارتقا فرهنگ ديني در ورزش رسيده است كه 7 مقاله براي ارائه در همايش برگزيده شده است.
انتهاي پيام/ي20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها