عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دين اسلام بزرگ‌ترين فرهنگ انسان‌ساز عالم را دارد

دين اسلام بزرگ‌ترين فرهنگ انسان‌ساز عالم را دارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:57 ب.ظ

نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي:
دين اسلام بزرگ‌ترين فرهنگ انسان‌ساز عالم را دارد

خبرگزاري فارس: نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي و امام جمعه بيرجند دين اسلام را بزرگ‌ترين دين انسان‌ساز عالم توصيف كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، حجت‌الاسلام علي رضايي بيرجندي ظهر امروز در همايش استحكام بنيان خانواده كه با حضور جمعي از بانوان بيرجندي برگزار شد عمل به مباني دين اسلام را عامل مهمي در استحكام بنيان خانواده دانست.
وي افزود: ما بايد خدا را شاكر باشيم كه دين انسان‌ساز اسلام را داريم چرا كه با عمل به دستورات اين دين مي‌توانيم به قله‌هاي بزرگ معنوي و علمي جهان برسيم و آنها را با موفقيت فتح كنيم.

*ما از گنج پربهاي اسلام استفاده نمي‌‌كنيم
نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي تصريح كرد: ما گنج پربهايي مانند اسلام را در اختيار داريم اما آنطور كه بايد و شايد از آن بهره نمي‌بريم.
رضايي بيرجندي افزود: معني ندارد كه در يك خانواده مسلمان اختلاف و دودستگي بين اعضاي خانواده وجود داشته باشد و اين اختلافات موجود نيز به دليل عدم عمل به دستورات دين مبين اسلام است.
وي افزود: بر اساس تعاليم دين اسلام يك مسلمان بايد از هرگونه طغيان در برابر خداوند پرهيز كند چرا كه قيامت در انتظار ماست و ما بايد پاسخگوي اعمال خود در اين دنيا باشيم.
نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي اظهار داشت: خداوند در قرآن به مردمي كه در برابر دستورات الهي طغيان نمي‌‌كنند و از تاريكي به سوي روشني و خداي رحمت و مهرباني حركت مي‌كنند بشارت مي‌دهد.
رضايي بيرجندي منيت‌ها را عامل طغيان انسان دانست و گفت: ما بايد از خدا بخواهيم كه امنيت‌ها را از ما دور كند تا نور بر قلب‌هاي ما بتابد چرا كه فردا يوم‌الحق است و ما بايد از امروز خود را براي آن زمان آماده كنيم.
وي گفت: خداوند رحيم حتي افراد ستمگري مانند فرعون را نيز قابل هدايت مي‌داند و به موسي دستور مي‌دهد كه با او به نرمي سخن بگويد شايد در قلب او اثر كند.
نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي به وظايف مسلمانان اشاره كرد و افزود: يك مومن بايد نوراني و داراي قلبي محبتي باشد و اين را بداند كه فرصت انسان در اين دنيا محدود است و نياز به اندوخته دارد.
انتهاي پيام/غ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها