عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خاورميانه جديد اسلامي در حال شكل‌گيري است

خاورميانه جديد اسلامي در حال شكل‌گيري است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:57 ب.ظ

نماينده مردم مشهد در مجلس:
خاورميانه جديد اسلامي در حال شكل‌گيري است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس با بيان اينكه خاورميانه جديد اسلامي در حال شكل‌گيري است، گفت: براي شكل‌گيري يك خاورميانه جديد اسلامي نياز به تربيت شدن و تمرين كردن است.

سيداميرحسين قاضي‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: تمام انقلاب‌هاي مردمي بدون پرداخت هزينه به پيروزي نمي‌رسند و در پيروزي انقلاب اسلامي ايران 30 هزار شهيد داديم.
نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس ادامه داد: ملت ليبي نيز براي خروج از زير سيطره استعمار ايتاليا سال‌ها مبارزه و استقامت كردند تا به پيروزي رسيدند.
وي افزود: حال ما شاهد هستيم كه مردم مظلوم ليبي زير حملات سنگين و خشونت بار قدافي قرار گرفته‌اند و بايد استقامت و پايداري داشته باشند تا به پيروزي برسند و مطمئن باشند كه اين سنت الهي است كه ظلم و جور باقي نمي‌ماند.
قاضي‌زاده، عوامل ايجاد اعتراضات مردمي در ليبي را در دو نكته دانست و افزود: اسلام خواهي مردم ليبي و تشكيل حكومتي بر اساس ارزش‌هاي ديني، استقلال و بهره‌برداري از ثروت فراوان اين كشور در راه توسعه، رهايي از ديكتاتوري قذافي و بهره‌مندي از جامعه آزاد مدني از جمله اين عوامل است.
نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: عوامل منطقه‌اي شمال و جنوب و تفاوت‌هاي قومي مذهبي كه در سودان است در ليبي وجود ندارد و عرب‌هاي شمال آفريقا با وجود قبايلي بودن جزو يك ساختار و فرهنگ هستند.
وي تصريح كرد: مشكل جهان عرب در اين اعتراضات اخير، نبود وجود رهبري است، بر خلاف ما كه به امام و ولي امر معتقد هستيم و اختلاف شيعه و اهل سنت در مسائل حكومتي نيز بر سر همين موضوع است.
قاضي‌زاده به اعتراضات شيعيان در بحرين و عربستان اشاره كرد و گفت: موضوع شيعه و سني نيست، معترضان در كشورهاي عربي اعم از شيعه و اهل سنت تحت فشار حكومت‌هاي ديكتاتور هستند و هر دو مذهب خواستار حكومت مدني و استقبال هستند.
وي افزود: مردم عرب اعم از شيعه و سني خواستار سالاري ديني هستند مثل عراق كه در آن شيعيان و اهل سنت، عرب و كرد از حقوق مدني برخوردار و در حكومت سهيم هستند.
قاضي‌زاده تاكيد كرد: خاورميانه جديد اسلامي در حال شكل‌گيري است كه نياز به تربيت شدن و تمرين كردن دارد و نبايد همان‌طور كه انقلاب اسلامي ايران سريع شكل گرفت در كشورهاي عربي همين روند ادامه يابد.
نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس گفت: هر كشوري متناسب با تحولات تاريخي، جغرافيايي، مذهبي و قوم خود بايد حركت كند.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها