عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مجتمع‌هاي خدماتي و رفاهي به حال خود رها نشوند

مجتمع‌هاي خدماتي و رفاهي به حال خود رها نشوند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:57 ب.ظ

استاندار سمنان:
مجتمع‌هاي خدماتي و رفاهي به حال خود رها نشوند

خبرگزاري فارس: استاندار سمنان گفت: با توجه به يكنواختي راه‌هاي كويري در استان سمنان، مجتمع‌هاي خدماتي و رفاهي نبايد به حال خود رها شوند و تقويت آنها در برنامه قرار گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، عباس رهي ظهر امروز در جلسه پيگيري امور مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي استان سمنان كه در سالن غدير استانداري سمنان برگزار شد، اظهار داشت: خواب‌آلودگي رانندگان به دليل يكنواختي راه‌هاي كويري بيشترين دلايل تصادفات در محورهاي استان را به خود اختصاص مي‌دهد.
وي تصريح كرد: در هر روز حداقل دو يا سه نفر از هموطنان ما در محورهاي استان سمنان در تصادفات رانندگي جان خود را از دست مي‌دهند.
استاندار سمنان بيان داشت: براي جلوگيري از وقوع هرچه بيشتر اين حوادث تصميم گرفته‌ايم تا با ساخت مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي متنوع و زيبا، رانندگان را براي توقف و استراحت و تجديد روحيه ترغيب كنيم.
رهي افزود: سعي شده تا در نقاط قابل قبول و ارزيابي شده توسط كارشناسان به قيد فوريت و با در نظر گرفتن اولويت‌ها، اين مجتمع‌ها ساخته شود.
وي تصريح كرد: مجتمع‌هايي كه از قبل ساخته شده‌اند، نبايد به حال خود رها شوند بلكه بايد براي بهبود كيفيت ارائه خدمات خود تلاش كنند.
استاندار سمنان گفت: نقاطي از استان سمنان كه براي ساخت مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي در نظر گرفته شده است، بايد از نظر دسترسي به آب، برق و گاز مناسب باشند.
رهي عنوان داشت: در دسترس نبودن اين امكانات، تكميل پروژه‌ها را زمانبر و سخت مي‌كند و در نقاط نزديك به شهرهاي استان سمنان كه تنوع محيطي وجود دارد، لزومي براي ساخت مجتمع‌ها نيست.
وي اضافه كرد: سعي شود تا مجتمع‌ها در كيلومترهاي دورتر از مناطق شهري كه تنوع محيطي كم‌تري دارند، ساخته شود.
استاندار سمنان اظهار داشت: انساني كه نمي‌تواند از قانون در جهت حيات بهتر خود استفاده كند، انساني ناتوان است.
رهي افزود: يكي از چالش‌هاي پيش‌رو در ساخت اين مجتمع‌ها، دسترسي به آب و گاز است و قانون ممنوعيت آب‌رساني به يك منطقه با وجود چنين شرايطي درست نيست و بايد اصلاح شود.
وي تصريح كرد: سرمايه‌گذاري كه در مكاني بياباني بدون همكاري دستگاه‌هاي اجرايي و خدماتي رها شود، از كار خود دلسرد مي‌شود.
استاندار سمنان گفت: مسئولان بايد در جهت ترغيب و تسهيل امور سرمايه‌گذاران تلاش كنند چراكه مشروعيت يك حكومت از ولايت فقيه نشات مي‌گيرد اما مقبوليت آن از سوي مردم به وجود مي‌آيد.
رهي بيان داشت: مقبوليت مردم نيز با كاركرد درست مسئولان ايجاد مي‌شود و براي ارائه تسهيلات بانكي به سازندگان اين مجتمع‌ها، نرخ بهره بانك‌ها تغييري نمي‌كند.
وي تصريح كرد: چنين تغيراتي در حوزه استان نيست بلكه بايد در قوانين بانك مركزي تجديد نظر شود.
استاندار سمنان گفت: اگر بتوانيم با ارائه خدمات از وقوع آسيب‌هاي جبران‌ناپذير جلوگيري يا آن را تعديل كنيم، حق مردم را ادا كرده‌ايم.
رهي افزود: ميراث فرهنگي و سازمان تبليغات اسلامي بايد محيط اين مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي را هرچه بيشتر جذاب كنند.
وي خاطرنشان كرد: مديران اين مجتمع‌ها سعي كنند تا با ايجاد پارك‌ها و فضاي سبز در اطراف اين مكان‌ها و ارائه خوراك و پوشاك محلي موقعيت تفريحي با تنوع زياد ايجاد كنند.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها