عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انقلاب اسلامي ايران تنها نيست

انقلاب اسلامي ايران تنها نيست
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:57 ب.ظ

سعيد جليلي در اجلاسيه جامعه مدرسين و علماي بلاد:
انقلاب اسلامي ايران تنها نيست

خبرگزاري فارس: دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت: امروز انقلاب اسلامي تنها نيست، بنابراين ازسوي غرب حركتي اساسي براي مقابله با حركت‌هاي انقلابي منطقه شروع شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، سعيد جليلي پيش از ظهر امروز (پنج‎شنبه) در هفتمين اجلاسيه جامعه مدرسين و علماي بلاد كه در تالار قدس مدرسه امام ‌خميني‌(ره) برگزار شد، با بيان اينكه اگر قبلاً بسياري از باورهاي ديني را به صورت فردي تجربه مي‌كرديم اكنون در عرصه حكومت ديني تجربه مي‌كنيم، ‌تصريح كرد: اگر دين خدا را ياري كنيم خداوند ما را ياري خواهد كرد.
وي افزود: باور به حيات‎بخش بودن احكام در اين 32 سال تجربه شده است و عرصه‌اي كه امروز در صحنه بين الملل با آن روبه‌رو هستيم، عرصه‌اي است كه ملت ما مي‌خواهد بر اساس اعتقادات و ارزش عمل كند.
دبير شوراي عالي امنيت ملي ادامه داد: انقلاب ما وقتي صورت پذيرفت كه صحنه روابط بين الملل به گونه‌اي بود كه برخي دولت‌ها مناسباتي را طراحي كرده بودند تا بسياري از عرصه‌ها را به انحصار خود دربياورند.
وي تصريح كرد: در زمان وقوع انقلاب ما عرصه‌هاي مختلف به انحصار قدرت‌هاي خاص درآمده بود و هنر انقلاب اسلامي اين بود كه در چنين شرايطي به پيروزي رسيد.
جليلي افزود: در طول تاريخ قدرت‌هايي اين انحصار را به كرسي نشاندند و منويات خود را با سخت افزار انجام مي‌دادند و علاوه بر آن از تمام سخت افزار و نرم افزار هم نهايت استفاده را كردند و اين در حالي است كه چالش بزرگ انقلاب اسلامي در همين عرصه بود.
وي با بيان اينكه اگر بخواهيم از آرمان انقلاب اسلامي دفاع كنيم نخستين شرط اين است كه عرصه را به خوبي بفهميم، ‌تصريح كرد: بايد توجه داشته باشيم كه خود را نبايد متهم حقوق بشر و متهم موضوع هسته‌اي بدانيم، بلكه بايد خود را مدعي حقوق بشر بدانيم.
دبير شوراي عالي امنيت ملي خاطرنشان كرد: دشمنان مي‌خواهند انقلابي را كه بر مبناي مبارزه با يك ديكتاتوري و براي احقاق حق مردم قيام كرده است به متهم دموكراسي تبديل كرده و خودشان به مدعي دموكراسي تبديل شوند.
جليلي با بيان اينكه رژيم صهيونيستي امروز به صراحت اعلام كرده است كه بايد از طريق ترور نسبت به متوقف كردن اهداف جمهوري اسلامي ايران اقدام كرد، گفت: ترور دانشمندان نشانه استيصال و ناراحتي آنها از اين روند است و آنها مي‌خواهند مانع فعاليت جمهوري اسلامي شوند.
وي با اشاره به اهداف حضور نظامي آمريكا و غرب در افغانستان و عراق‌ گفت: آنها بيان كردند كه اين اشغال‌ها مقدمه‌اي براي حمله به ايران است. اما با هزينه‌هايي كه براي رسيدن به اين هدف متحمل شدند، بعد از چند سال نه‏تنها اين هدف در زمينه منويات آنها تحقق پيدا نكرد، بلكه اذعان مي‌كنند كه امروز ايران پيروز است.
دبير شوراي عالي امنيت ملي ادامه داد: در جنگ 33 روزه مي‌خواستند به اعتقاد خود بازوي ايران را قطع كنند و خود اذعان داشتند كه جهان غرب و عرب در يك طرف اين جنگ بود و جمهوري اسلامي ايران در طرف ديگر جنگ قرار داشت. اما با همه ظرفيت‌هايي كه داشتند، نتوانستند به پيروزي دست يابند.
وي خاطرنشان كرد: امروز انقلاب اسلامي خود را صادر كرده است و آنهايي كه روزي به گفته سولانا مي‌خواستند به ايران حمله كنند، مجبور شدند كه شعار تغيير سر بدهند.
جليلي با بيان اينكه قدرت منطقه‌اي جمهوري اسلامي ايران قابل انكار نيست، اظهار داشت: شرايط سياسي كشور رو به پيشرفت است و غربي‌ها در انتخابات رياست جمهوري، جمهوريت نظام را در برابر خود ديدند.
وي با اشاره به نامه اوباما گفت: رئيس جمهور آمريكا در اين نامه به صراحت اعتراف مي‌كند كه بدون جمهوري اسلامي ايران مسائل منطقه‌ و بين المللي حل نخواهد شد.
دبير شوراي عالي امنيت ملي افزود: جريان فتنه جرياني مخالف و در برابر انقلاب است. البته فتنه جريان جديدي نبود اما طراحي خارجي داشت و از درون چهره‌هاي نظام ظهور كرد.
وي با اشاره به قطعنامه 1929‌ تصريح كرد: اين قطعنامه هم نتوانست موجب انفعال ايران شود و دشمنان ديدند كه ايران با همكاري مردم بصير خود نه‏تنها مانع از منتج شدن اين قطع‏نامه شد بلكه در چنين شرايطي يك جراحي بزرگ اقتصادي را انجام داد.
جليلي همچنين با اشاره به مذاكرات «ژنو3»‌ بيان داشت: در اين مذاكرت اعلام كرديم كه گفت‌وگو را فقط براي همكاري مي‌دانيم و با صراحت تمام مواضع خود را بيان كرديم.
وي همچنين تصريح كرد: هدف غرب و آمريكا از گفت‌وگوهاي «ژنو3» اين بود كه بگويند تحريم‌ها اثر كرده است و ايران مجبور شده است كه بر سر ميز مذاكرات بنشيند، اما اين در حالي است كه تحريم‌ها هيچ اثري نداشته و انقلاب اسلامي ايران تكثير شده است.
دبير شوراي عالي امنيت ملي افزود: امروز انقلاب اسلامي تنها نيست و بنابر همين حركت، حركت‌هاي انقلابي منطقه شروع شده است و تلاش آنها اين است كه اول انقلاب اسلامي را منفعل كرده و سپس آن را منحرف سازند.
وي در پايان خاطرنشان كرد: امروز زرّادخانه‌هاي ما در حوزه علميه و بر دوش علماي ما است.
انتهاي پيام/ي10/ك*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها