عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حضور روحانيون در كنار تيم‌هاي ورزشي

حضور روحانيون در كنار تيم‌هاي ورزشي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:57 ب.ظ

آيت‌الله مقتدايي تاكيد كرد:
حضور روحانيون در كنار تيم‌هاي ورزشي

خبرگزاري فارس: مدير حوزه‌هاي علميه گفت: بايد زمينه حضور يك روحاني در تيم‌هاي ورزشي را فراهم كرد تا معنويت از اين طريق به اعضاي تيم ورزشي تزريق شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله مرتضي مقتدايي ظهر امروز در نخستين همايش ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش اظهار داشت: اين همايش قدم ماندگار و پر خير و بركتي هم براي حوزه علميه و هم سازمان تربيت بدني خواهد بود.
وي با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري به فراهم كردن زمينه‌هاي لازم براي ورزش همگاني در همه سطوح اظهار داشت: مقام معظم رهبري در سفر اخير خود به قم منويات و خواسته‌هاي متعددي از حوزه‌هاي علميه داشتند كه يكي از آنها امر سلامت است.
مدير حوزه‌هاي علميه با بيان اينكه در راستاي تحقق خواسته‌ها و منويات رهبري اقدامات خوبي صورت گرفته است؛ گفت: يكي از خواسته‌هاي ايشان، حضور حوزويان در امر آموزش و پرورش بود.
وي ادامه داد: در اين راستا، جلسه‌اي با حضور وزير آموزش و پرورش و معاونان وي برگزار و مقرر شد كارگروهي تشكيل شده و راه‌هاي تعامل بين آموزش و پرورش و حوزه علميه بررسي شود.
آيت‌الله مقتدايي تعامل ميان سازمان تربيت بدني و حوزه علميه را دومين گام در اين راستا دانست و خاطرنشان كرد: امروزه ورزش در جهان از اهميت زيادي برخوردار است و كشور ما هم مستثني از اين مسئله نيست.
وي با اشاره به استقبال جوانان از ورزش اظهار داشت: اگر ورزش چهره ديني به خود بگيرد، متدينين كه گاهي حاضر به تماشاي فيلم و برنامه نيستند، به ورزش روي خواهند آورد و اين مسابقات را دنبال خواهند كرد.
مدير حوزه‌هاي علميه با اشاره به الگوپذيري جوانان از ورزشكاران گفت: اگر يكي از ورزشكاران و به ويژه در ورزش فوتبال پيش از شروع مسابقه يا پس از آن نماز بخواند،‌ اين فرهنگ به نسل جوان منتقل مي‌شود و اثرگذاري آن بيشتر از ساعت‌ها سخنراني خواهد بود.
وي تاكيد كرد: بايد برنامه‌ريزي شود تا حداقل يك روحاني در كنار تيم‌هاي ورزشي قرار گيرد تا معنويت را به آنها تزريق كند و اين هم در تعالي خود شخص و هم در تعالي جامعه از نظر معنوي موثر است.
آيت‌الله مقتدايي تاكيد كرد: به اين وسيله مي‌شود ورزشكاراني متدين، مذهبي و متعهد تربيت كرد و از سوي ديگر حوزه نيز نيازمند برنامه‌هاي ورزشي و تفريحات سالم است.
وي بر ضرورت توجه به ورزش خانواده‌هاي طلاب تاكيد كرد و گفت: ورزش نشاط و آرامش فكري را در ميان خانواده‌هاي طلاب ايجاد مي‌كند و اين نشاط و آرامش فكري مي‌تواند نقش موثري در موفقيت طلاب داشته باشد.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها