عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آبگيري 70 درصد آب‌بندان‌هاي شهرستان نور

آبگيري 70 درصد آب‌بندان‌هاي شهرستان نور
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:57 ب.ظ

مدير توزيع آب نور خبر داد:
آبگيري 70 درصد آب‌بندان‌هاي شهرستان نور

خبرگزاري فارس: مدير توزيع آب نور از آبگيري كامل 70 درصد آب‌بندان‌هاي شهرستان نور خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان نور، سيد موسي حسيني ظهر امروز در جلسه شوراي كشاورزي شهرستان نور اظهار داشت: كاهش بارندگي و منقطع بودن بارش در سال جاري موجب شد تا منتهي به روان آب و سيلابي شدن نشود كه در نتيجه آن آب‌بندان‌هاي شهرستان به ويژه در رويان 100 درصد آبگيري شود.
مدير توزيع آب نور با اشاره به كاهش بارندگي در شهر رويان نسبت به كل شهرستان افزود: چهار قطعه از آب‌بندان‌هاي منطقه رويان كه از منابع روان‌آب حاصل از بارندگي اراضي بالا دست (منطقه جنگلي) تامين مي‌شد اين امر حاصل نشد و خالي هستند كه ميزان آب ذخيره شده آنها بين صفر تا 15 درصد است.
حسيني ظرفيت آب‌بندان‌هاي منطقه را 17 ميليون متر مكعب اعلام كرد و افزود: درصد قابل توجهي از حجم آب سطحي منطقه نور را تامين مي‌كند.
وي بازسازي و مرمت ديواره و ورودي و خروجي آب‌بندان‌ها و بازسازي انهار تامين‌كننده آب را توصيه كرد و تصريح كرد: با توجه به كاهش بارش‌ها، گرم شدن زمين و خشكسالي‌هاي پي درپي انجام اقدامات مناسب به منظور تامين و ذخيره آب ضرورت دارد.
سرپرست دامپزشكي نور نيز از آغاز فاز 23 مبارزه با تب برفكي خبر داد و افزود: 33 هزار راس گوسفند و 12 هزار راس گاو در اين طرح قرار دارند كه تاكنون بيش از 20 هزار راس گوسفند و 8 هزار راس گاو واكسينه شدند.
مجيد غلامپور با ابراز نگراني از بيماري آنفولانزاي فوق حاد پرندگان اظهار داشت: براي نظارت و مراقبت بيشتر در بحث سوخت و جوجه‌گيري واحدهاي مرغداري از دامپزشكي استعلام شود.
وي در بحث بيمه نيز گفت: به خسارت‌ديدگان در اثر واكسيناسيون توسط بيمه خسارت پرداخت مي‌شود.
فضل‌الله دهقان رئيس تعاون روستايي شهرستان نور نيز حذف خريدهاي اعتباري كود شيميايي توسط شركت خدمات حمايتي را موجب ايجاد مشكل براي انبارداران و كشاورزان اعلام كرد و افزود: كددار نبودن برخي از انبارها نيز مانع از حمل كود توسط شركت به اين قبيل انبارها شود كه در نتيجه علاوه بر افزايش قيمت كود با توجه به هدفمند شدن يارانه‌ها نرخ حمل از شركت يا انبارهاي شهرستان نيز اضافه مي‌شود كه كشاورزان را دچار مشكل مي‌كند.
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها