عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

7 ساختمان دهياري در اردل احداث مي‌شود

7 ساختمان دهياري در اردل احداث مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:58 ب.ظ

تا پايان سال‌ جاري؛
7 ساختمان دهياري در اردل احداث مي‌شود

خبرگزاري فارس: بخشدار مركزي اردل از افتتاح هفت باب ساختمان دهياري در بخش مركزي اين شهرستان تا پايان سال‌ جاري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، مراد كريمي ظهر امروز در نشست مشورتي دهياران اين شهرستان از دهياران به عنوان مديران روستا نام برد و اظهار داشت: دهياران وظيفه سنگيني در راستاي ارتقاي سطح رفاه روستاييان و آموزش برنامه‌هاي ترويجي به منظور ارتقاي كيفيت محصولات كشاورزي در روستا را بر عهده دارند.
وي افزود: بر همين اساس مي‌طلبد تا با ارتقاي سطح كيفيت آموزش‌هاي ارائه شده به كشاورزان و روستاييان روند دستيابي به توسعه و پيشرفت را هموارتر كنند.
كريمي با بيان اينكه تقويت دهياري‌ها نشانه حركت به سوي نظام نوين مديريت روستاهاست، بيان داشت: دهياري به عنوان نماد مشاركت مردمي در روستاها تنها نهادي است كه مي‌تواند نيازهاي عمومي مردم را برآورده سازد.
بخشدار مركزي اردل خاطرنشان كرد: هر چه مشاركت‌هاي مردمي در روستا بيشتر باشد توان دهياران در توسعه روستاها افزايش پيدا مي‌كند.
وي اقدامات انجام گرفته توسط دهياري‌ها در سطح روستاهاي اين شهرستان را مثبت ارزيابي كرد و گفت: عمران و توسعه معابر روستايي، همكاري در اجراي طرح‌هاي هادي، پذيره‌نويسي و توزيع سهام عدالت، توسعه ضريب بيمه‌اي، مشاركت در حفاظت از منابع طبيعي، محيط زيست و ميراث فرهنگي از جمله اقدامات مؤثر در توسعه و آباداني روستاهاست كه توسط دهياري‌ها انجام مي‌شود.
كريمي همچنين با اشاره به نقش دهياران به عنوان نماينده‌ قانوني دولت در پيشبرد امور روستاها افزود: نظارت بر امور عمراني و ارائه خدمات در بخش‌هاي مختلف و تعامل و همكاري سازنده با دستگاه‌هاي اجرايي مهم‌ترين خواسته‌ مردم و مسئولان از دهياران است.
وي در ادامه اين نشست بر لزوم تعامل بيشتر دهياران و شوراها براي حل مشكلات مردم تاكيد كرد و عنوان داشت: دهياران و شوراها بايد با تعامل و همكاري نسبت به پيگيري مشكلات مردم تلاش كنند.
كريمي با اشاره به مصوبات اين جلسه گفت: برنامه‌ريزي و تشكيل كميته‌هاي تخصصي براي شناسايي و تعيين ميزان سوخت مصرف‌كنندگان بخش كشاورزي، نظارت بر اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها به صورت روستا به روستا و شناسايي و ساماندهي وسائط نقليه فعال در بخش مسافر و بار در اين شهرستان از مهم‌ترين مصوبات اين جلسه بود.
انتهاي پيام/ج20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها