عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

اراضي استان مركزي زيرپوشش عمليات بيولوژيكي قرار مي‌گيرد

اراضي استان مركزي زيرپوشش عمليات بيولوژيكي قرار مي‌گيرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  06:58 ب.ظ

در هفته منابع طبيعي؛
اراضي استان مركزي زيرپوشش عمليات بيولوژيكي قرار مي‌گيرد

خبرگزاري فارس: مديركل منابع طبيعي استان مركزي گفت: به مناسبت هفته منابع طبيعي 265 هكتار از اراضي استان زيرپوشش عمليات بيولوژيكي قرار مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اراك، عباس مظفري ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از 15 تا 21 اسفند ماه به نام هفته منابع طبيعي نامگذاري شده كه شعار اين هفته مديريت جامع آب‌خيزها است.
وي با تاكيد بر اينكه مديريت جامع آبخيزها ضامن امنيت حياتي است، تصريح كرد: نامگذاري هفته منابع طبيعي به نام مديريت جامع آبخيز ناشي از يك معضل و يك ضرورت است كه بايد به آن توجه كرد.
مديركل منابع طبيعي استان مركزي ادامه داد: در چند سال اخير با پديده خشكسالي مواجه بوديم كه مهم‌ترين راهكار مقابله با خشكسالي كنترل هرزآب‌ها و حفظ خاك است كه اين مهم به تنهايي از عهده يك سازمان بر نمي‌آيد و يك نوع مديريت جامع را مي‌طلبد كه بايد همه دستگاه‌هاي ذي‌ربط در اين زمينه مشاركت و احساس مسئوليت كنند.
مظفري با بيان اينكه حفظ آب و خاك از مهم‌ترين وظايف و رسالت‌هاي اداره كل منابع طبيعي است، گفت: اجراي عمليات بيولوژيكي نقش بسيار موثري در حفظ آب و خاك دارد كه به مناسبت هفته منابع طبيعي 265 هكتار از اراضي، زير پوشش اين نوع عمليات قرار خواهند گرفت.
وي در ادامه توسعه جنگل‌ و جنگل‌كاري را از ديگر وظايف اين اداره برشمرد و اظهار داشت: به منظور توسعه جنگل و جنگل‌كاري در سطح استان برنامه‌هاي متعدد جنگل‌كاري در هفته منابع طبيعي به مرحله اجرا در مي‌آيد همچنين توزيع 486 هزار اصله نهال بين مراكز آموزشي، دانشگاهي، دستگاه‌هاي اجرايي و كارخانجات صنعتي بخشي از اقدامات اين اداره كل در اين راستا است كه در سطح 350 هكتار انجام خواهد شد.
مديركل منابع طبيعي استان مركزي گفت: اين نهال‌ها در 9 گونه نهال از جمله سرو خمره‌اي، زبان گنجشك، سنجد، ارغوان و... توزيع مي‌شوند.
مظفري ادامه داد: همچنين با مشاركت كشاورزان و به منظور توسعه زراعت چوب 300 هزار اصله نهال در 200 هكتار زمين كاشته خواهد شد.
وي تصريح كرد: در سطح پارك‌ جنگلي نيز 100 هزار اصله نهال در مساحت 77 هكتار غرص مي‌شود.
مديركل منابع طبيعي استان مركزي اضافه كرد: به منظورايجاد پوشش‌هاي گياهي و توزيع نهال، 170 ميليون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
به گفته وي امسال در نهالستان اراك 786 اصله نهال‌هاي جنگلي و غيرمثمر در 14 گونه درختي توليد شده كه در عرصه‌هاي طبيعي منطقه كاشته مي‌شود.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها