عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش سبب گسترش ورزش همگاني مي‌شود

ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش سبب گسترش ورزش همگاني مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:00 ب.ظ

معاون طلاب و دانش‌آموختگان مركز مديريت حوزه‌هاي علميه:
ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش سبب گسترش ورزش همگاني مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون طلاب و دانش‌آموختگان مركز مديريت حوزه‌هاي علميه گفت: افزايش فرهنگ ديني در ورزش يكي از راه‌هاي همگاني كردن ورزش در جامعه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمين محمود ملك‌دار ظهر امروز در نخستين همايش ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش كه در سالن همايش‌هاي دفتر تبليغات اسلامي برگزار شد، اظهار داشت: اين همايش حاوي پيام‌هاي فراواني است.
وي افزود: نخستين پيام آن اين است كه حوزه علميه شيعي به همه مسائل و خواسته‌هاي انسان به ويژه بحث ورزش اهميت مي‌دهد و حوزه حرف‌هاي زيادي چه در بخش تئوري و چه در بخش عملي در ورزش دارد.
معاون طلاب و دانش‌آموختگان مركز مديريت حوزه‌هاي علميه تصريح كرد: امروز كتب زيادي در زمينه ورزش توسط حوزويان نوشته شده و به چاپ مي‌رسد و سيره بزرگان بعد عملي ورزش را در ميان حوزويان و در فرهنگ اسلام تقويت مي‌كند.
وي ادامه داد: پيام ديگر اين همايش اين است كه متوليان ورزش در كشور نگاه ديني به ورزش داشته باشند و ارزش‌هاي ديني را در اين بخش نفوذ داده و ترويج كنند.
ملك‌دار با بيان اينكه نظام جمهوري اسلامي ايران بر پايه دين شكل گرفته است، افزود: بايد دين در زواياي مختلف جامعه پياده و حاكم شود كه ورزش يكي از اين زوايا است.
وي خاطرنشان كرد: بايد ورزش همگاني را بين مردم توسعه دهيم و اگر مردم ببينند با ورزش سعادت دنيا و آخرتشان تأمين مي‌شود، از آن استقبال خواهند كرد و شادابي و نشاط در زندگي آنها موج مي‌زند.
معاون طلاب و دانش‌آموختگان مركز مديريت حوزه‌هاي علميه ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش را يكي از راه‌هاي توسعه و گسترش ورزش در جامعه دانست و گفت: اگر مردم متدين ايران در برنامه‌ريزي‌ها، اماكن ورزشي و ورزشكاران مشاهده كنند كه شئونات اسلامي و ارزش‌هاي اخلاقي رعايت مي‌شود بي‌ترديد استقبال خوبي از رشته‌هاي ورزشي خواهند داشت.
وي تأكيد كرد: ارتقاي فرهنگ ديني امروز در توسعه و گسترش ورزش امر ضروري بوده و اميد است اين كنگره زمينه خوبي براي توسعه امر ورزش در كشور باشد.
انتهاي پيام/ز20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها