عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ايجاد بصيرت در جامعه از وظايف روحانيون است

ايجاد بصيرت در جامعه از وظايف روحانيون است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:00 ب.ظ

امام جمعه نور:
ايجاد بصيرت در جامعه از وظايف روحانيون است

خبرگزاري فارس: امام جمعه نور گفت: يكي از وظايف روحانيون ايجاد بصيرت در جامعه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سيد حسين اميري ظهر امروز در جمع ائمه جماعات مساجد شهرستان نور اظهار داشت: روحانيون كساني هستند كه مي‌توانند در جامعه ايجاد بصيرت كنند.
امام جمعه نور تصريح كرد: «بصر» از منظر قرآن چشم نيست زيرا در قيامت برخي كور محشور مي‌شوند و آنجا باطن افراد مشخص مي‌شود كه به خداوند عرض مي‌كنند كه دنيا چشم داشتيم چرا كور محشور شديم؟
اميري ادامه داد: در جواب اين افراد ندا مي‌آيد كوري باطني دنيا باعث شد با كوري محشور شويد.
وي خطاب به روحانيون بيان داشت: بايد روحانيت براي مردم چراغ هدايت را روشن كنند تا راه را از بيراهه تشخيص دهند و پيدا كنند و به بيراهه نروند.
امام جمعه نور از دغدغه‌هاي مهم شهرستان را دغدغه فرهنگي ذكر كرد و افزود: اين دغدغه روحانيت شهرستان نيز است كه با توجه به رويكرد سفر سوم انتظار است به شهرستان نور در بعد فرهنگي توجه بيشتري شود و اين توجه افزايش يابد.
اميري تصريح كرد: شهرستان نور به دليل موقعيت جغرافيايي ويژه و دارا بودن ساحل و جنگل بيشتر از ساير نقاط مورد هجمه فرهنگي و فرهنگ‌هاي مختلف ديگر نقاط كشور واقع شده و قرار مي‌گيرد كه نياز است توجه ويژه‌ در اين بخش به اين شهرستان بشود.
وي با اشاره به تهيه طرح عفاف و حجاب اظهار داشت: نور با سابقه ديني بسيار كهن و وجود امام زادگان فراوان در گوشه و كنار اين منطقه تاريخي، علما، ادبا و مبارزاني چون شيخ شهيد فضل الله نوري نياز دارد فرهنگ ديني و مذهبي شهرستان حفظ شود.
امام جمعه نور از پيگيري براي تهيه زمين مورد نياز احداث حوزه علميه شهرستان خبر داد و گفت: نياز است مساعدت شود تا اين حوزه احداث و راه‌اندازي شود.
وي وجود حوزه و حضور روحانيون و طلاب در شهرستان نور را ضروري اعلام كرد و افزود: اين حضور بخشي از مشكلات را رفع و موجب ترويج فرهنگ ديني و اسلامي و حفظ آن در شهرستان مي‌شود.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها